Chmeli-Suneli – sposób na wzbogacenie smaku wprost z Gruzji

Odpowiednio wykorzystane potrawy potrafią świetnie wzbogacić smak potrawy. W Europie jednak dania są bardzo często doprawiane za pomocą zaledwie kilku przypraw po to by smaki były wyczuwalne i nie mieszały się za bardzo. Na wschodzie sztukę przyprawiania potraw bogatymi mieszankami, które są pełne aromatów dopracowano jednak wprost do perfekcji. Gruzini używają na przykład mieszanki chmeli-suneli.

Chmeli-suneli – gdzie zakupić tę mieszankę

Chmeli-suneli to raczej dość mało znana w Polsce mieszanka. Nie wykluczone jest jednak, że niebawem będzie o niej głośno, gdyż nad Wisłą cała kuchnia gruzińska rośnie w siłę za sprawą regularnie otwieranych piekarni i restauracji oferujących wypieki i dania kuchni tego leżącego na terenie Kaukazu kraju. Do zupy charczo, czy też past oraz sosów Gruzini używają między innymi mieszanki chmeli-suneli, która łączy w sobie szafran, hyzop, kozieradkę, majeranek, miętę, cząber, liść laurowy, kolendrę, koper, seler, pietruszkę, bazylię, a także ostrą paprykę. Jest ona zrobiona przy użyciu składników, które są bardzo drobno zmielone, co wyróżnia tę mieszankę. Chcąc zakupić ją w Polsce lepiej oszczędzić sobie wizyt w sklepach stacjonarnych, gdyż tam zdarza się bardzo rzadko. Lepiej sprawdzić internet, gdyż dostępna jest na przykład na stronie https://szczyptaorientu.pl/oferta/przyprawy/chmeli-suneli/.

Na wschodzie można znaleźć również takie wynalazki jak herbata blue butterfly zwana też niebieską herbatą. Po więcej informacji tego typu warto także sprawdzić bloga http://fit4u.com.pl/.