Intensywne opady deszczu, trwające od nocy na Limanowszczyźnie, powoli dają się we znaki. W Skrzydlnej z racji niedrożnego przepustu zalana została droga powiatowa. Strażacy wyjeżdżali również do podtopień.

Choć deszcz nie pada długo, niedrożne przepusty powodują utrudnienia. Tak było dzisiaj w Skrzydlnej, gdzie niedrożny przepust zalał drogę powiatową na bardzo niebezpiecznym zakręcie i wąskim odcinku drogi. O 9:00 strażacy zostali wezwani do akcji. Sprawne działania OSP Skrzydlna zakończyły się sukcesem. Na trasie nie ma obecnie żadnych utrudnień.

Polecamy: Śliwka, miód czy ser? Festiwal w Laskowej zakończony [zdjęcia]

-Do tej pory mieliśmy trzy interwencje związane z intensywnymi opadami deszczu. Jedna z nich dotyczyła zalanej piwnicy, a dwie niedrożnych przepustów - informuje oficer dyżurny PSP Limanowa

Polecamy: Świętuj 100 lat niepodległej Polski na pikniku w Tymbarku!

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. W całym powiecie limanowskim obowiązuje pierwszy stopień ostrzeżenia, wydany przez Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 proc.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. OSP Skrzydlna