Informacje / Kultura / Turystyka

02.09.2021

W sobotę (4 września) wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w kolejnej historycznej wędrówce w Nowym Rybiu a w niedzielę (5 września) w Tymbarku. Spacery poprowadzi limanowski historyk i regionalista Karol Wojtas.

NOWE RYBIE – w sobotę (4 września) o godzinie 15:00 rozpocznie się spacer historyczny pod tytułem: „Rupniowscy herbu Drużyna na Ziemi Limanowskiej” . Uczestnicy zobaczą między innymi zabytkowy kościół pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego oraz cmentarz parafialny.

 

Start spaceru o godz. 15:00 przy kościele pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego w Nowym Rybiu
Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

TYMBARK – w niedzielę (5 września) o godzinie 16:00 rozpocznie się spacer historyczny pod tytułem: „Józef Marek, sady owocowe i Podhalańska Spółdzielnia Owocarska“, podczas którego uczestnicy zobaczą między innymi cmentarz parafialny i stację kolejową oraz poznają historię zakładów Tymbark S.A.

Start spaceru o godz. 16:00 . przy wejściu głównym na cmentarz parafialny w Tymbarku.
Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim organizowane są przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego w ramach projektu „Spotkania z historią w Powiecie Limanowskim. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.