Jeronimo Martins Polska SA, będąca właścicielem sieci sklepów Biedronka, informuje o wycofaniu dwóch serii mrożonek. Mogą one zawierać groźną bakterię - Listeria monocytogenes.

O wycofaniu dwóch serii mrożonek możemy przeczytać w komunikacie firmy Greenyard Frozen Poland, która wyprodukowała mrożonki dla Jeronimo Martins Polska SA.

Polecamy: Wysyp grzybów na Limanowszczyźnie? Grzybiarze zacierają ręce! [zdjęcia]

"Osoby, które zakupiły poniższe produkty:

• Warzywa na patelnię z ziemniakami Mroźna Kraina 750g, producent Greenyard • Warzywa na patelnię po włosku Mroźna Kraina 450g, producent Greenyard

z datą przydatności do 06.2020, proszone są o ich zniszczenie lub zwrócenie do punktu sprzedaży, w którym zostały nabyte. Podkreślamy, że badania kontrolne ww. produktów nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Inicjatywa wycofania wynika ze zobowiązania do podejmowania maksymalnych środków ostrożności, mających na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa żywności, które jest najwyższym priorytetem Greenyard" - czytamy w oficjalnym komunikacie producenta mrożonek, firmy Greenyard.

Polecamy: Zderzenie aut na krajówce. Kobieta prawdopodobnie zasnęła [zdjęcia]

W dalszej części komunikatu czytamy, że wycofanie dotyczy wyłącznie produktów dostarczonych przez firmę Greenyard Frozen Polska i nie dotyczy ww produktów, dostarczanych przez inne podmioty na rynku.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: biedronka.pl