26 lipca w Starostwie Powiatowym w Limanowej Zarząd Powiatu podpisał umowę na przebudowę drogi powiatowej nr 1632K relacji Kępanów –Tymbark. Inwestycja przebiega przez miejscowości Tymbark, Wilkowisko i Jodłownik.

Prace związane z remontem drogi rozpoczną się na skrzyżowaniu z drogą gminną Sadek-Kostrza w kierunku Wilkowiska. W centrum Jodłownika zostanie przebudowane skrzyżowanie dróg powiatowych nr 1632K i 1621K z drogą gminną i powstanie rondo. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana nawierzchnia, chodniki, odwodnienie, oświetlenie uliczne, przekładka sieci energetycznej, teletechnicznej i gazowej z nawiązaniem geometrii tzw. ronda aż do istniejącego obiektu mostowego (bez jego przebudowy).

Polecamy: PiS wychodzi do rolników, czyli Plan Dla Wsi. Jakie najważniejsze założenia? [wideo]

Na drodze powiatowej Kępanów-Tymbark w miejscowości Wilkowisko prace obejmować będzie wykonanie chodnika wraz z zatokami autobusowymi oraz oświetleniem ulicznym.

Realizacja przedmiotowego zakresu zadania przyczyni się w znacznej mierze do poprawy warunków komunikacyjnych, bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ze szczególnym zwróceniem uwagi na pieszych użytkowników drogi, a tym samym także przyczyni się poprawy estetki centrum Jodłownika – mówi Starosta Limanowski.

Polecamy: Powódź 2018: U nas najwięcej zniszczeń. Wojewoda spotkał się z przedstawicielami najbardziej dotkniętych samorządów

Realizacja zadania możliwa jest dzięki pozyskanym przez Powiat Limanowski dofinansowaniu ze środków budżetu państwa w ramach programu wieloletniego pn: „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” z edycją w roku 2018.

Całkowity koszt wykonania zadania wynosi 7 mln. 250 tys. zł. brutto. Dofinansowanie ze środków rządowych stanowi do 50% kosztów kwalifikowanych i kształtuje się w wysokości 3 mln zł., pozostały udział kosztów stanowią środki własne Powiatu Limanowskiego i Gminy Jodłownik – partnera zadania.

Polecamy: Odznaczenia i nowa umowa partnerska. Co działo się podczas Dni Limanowej 2018?

Planowany termin realizacji: do 15 listopada 2018r. Wykonawcą projektu będzie firma W. P.P.U.H. JANDA z Łostówki.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.