Miniony tydzień w naszym powiecie to setki zdarzeń i szkód związanych z powodzią. Od 18 lipca zarejestrowano aż 256 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu. Specjalna komisja, pracująca przez dwa dni na terenie powiatu, zakończyła już dokumentowanie i szacowanie strat. Kiedy poznamy koszty strat, jakie wyrządziły intensywne opady deszczu?

Powódź, która w ostatnich dniach dotknęła tereny Powiatu Limanowskiego spowodowała znaczne straty, które widoczne są także w powiatowej infrastrukturze drogowej szczególnie w miejscowościach: Limanowianin in">Limanowa rejon ul. Starodworskiej, Koszary, Piekiełko, Wilkowisko, Szyk, Słopnice-Zaświercze, Chyszówki, Słopnice –Zalesie, Młynne-Laskowa.

Polecamy: Powódź 2018: wójt dziękuje strażakom za odwagę, wysiłek i zaangażowanie

-Szkody te obejmują przede wszystkim zniszczenia poboczy dróg, zamulenia rowów przydrożnych i przepustów, oberwania korpusów drogowych, podmycia dróg od strony rzeki , czy potoków. W pierwszej kolejności były prowadzone prace porządkowe związane z przywróceniem przejezdności na drogach – usuwanie zamuleń , zastoisk kamieni , gałęzi – mówi dyrektor PZD Marek Urbański

Przez dwa dni na terenie powiatu limanowskiego pracowała specjalna Komisja. Zakończyła ona już dokumentowanie i szacowanie strat, jakie wyrządziły intensywne opady deszczu.

Polecamy: Uwaga kierowcy! Od piątku zamknięta będzie droga powiatowa Limanowa-Zalesie. Zobacz objazdy!

Szacunkowe koszty strat poznamy już pod koniec tego tygodnia. W ciągu czterech powódź wyrządziła poważne straty w infrastrukturze komunalnej. Zamulenia, uszkodzenia, podmycia czy całkowite uszkodzenia dróg, mostów i innych elementów infrastruktury komunalnej to niestety najczęstszy obraz po intensywnych opadach deszczu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.