Powiat Limanowa: 76. Rocznica Wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego I Zagłady Auschwitz

1 min czytania

Zapraszamy do udziału w Mszy Świętej w intencji ofiar Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz w 76. rocznicę wyzwolenia, która odbędzie się 28 stycznia (czwartek) 2021 r. o godzinie 11.00 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Po Mszy Św. nastąpi symboliczne złożenie zniczy przy tablicach upamiętniających ofiary II Wojny Światowej przy asyście Związku Strzeleckiego Strzelec” JS 2402 Limanowa.

Główne obchody 76. rocznicy wyzwolenia Obozu

W związku z pandemią koronawirusa główne obchody wyjątkowo nie odbędą się na terenie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, a w przestrzeni internetowej. Głównym motywem 76. rocznicy wyzwolenia będzie los dzieci w Auschwitz.

Transmisja wydarzenia rozpocznie się 27 stycznia 2021 r. o godzinie 16.00 i będzie dostępna na stronach auschwitz.org oraz 76.auschwitz.org, a także na kanale YouTube Miejsca Pamięci, na Facebooku oraz Twitterze.

Informacje o programie

Starostwo Powiatowe w Limanowej, powiat.limanowski.pl/blog/76-rocznica-wyzwolenia-niemieckiego-nazistowskiego-obozu-koncentracyjnego-i-zaglady-auschwitz/

Autor: Michał