Wiemy już, że największe zniszczenia wczorajsze intensywne opady deszczu wyrządziły w gminie Kamienica. To właśnie tam z wizytą przybył Wojewoda Piotr Ćwik, monitorując najbardziej zagrożone miejsca na terenie Gminy Kamienica.

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik monitorował dzisiaj najbardziej zagrożone miejsca na terenie gminy Kamienica, która najbardziej ucierpiała w wyniku wczorajszych intensywnych opadów deszczu.

Polecamy: W gminie Kamienica największe straty? Droga w Zasadnem porwana przez rzekę [zdjęcia]

Zasadne Powódź

-Intensywne opady deszczu spowodowały szereg zagrożeń i podtopień na terenie województwa małopolskiego. Musimy mieć świadomość, że ta trudna sytuacja, może się spotęgować. Jestem w stałym kontakcie z premierem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji – powiedział Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.

gmina Kamienica

Sytuacja w gminie stale jest monitorowana przez przedstawicieli samorządu i służby. Podmyty most w Kamienicy oraz całkowicie zerwana droga do miejscowości Zasadne to największe szkody, jakie wyrządził tam żywioł. 71 zabudowań mieszkalnych w gminie Kamienica jest odciętych ze względu na uszkodzenia dróg.

Polecamy: Najgorsza noc za nami? Zobacz jakie szkody na Limanowszczyźnie wyrządziła wielka woda [zdjęcia]

Kamienica most powódź

Od wczoraj, od godziny 21.30, na terenie całego powiatu limanowskiego obowiązuje stan alarmu przeciwpowodziowego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.