Turystyczne Skarby Małopolski 2020 - logo
Odkryj Małopolskę na nowo i zdecyduj, co w regionie podoba Ci się najbardziej! Rusza kolejna edycja konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”. Zapraszamy do wyruszenia w podróż po Małopolsce i odkrywania jej różnorodnych twarzy.

Rok 2020 jest dla turystyki rokiem szczególnym. Epidemia COVID-19 bardzo dotkliwie doświadczyła rynek usług turystycznych, który w wyniku rygorystycznych obostrzeń sanitarnych praktycznie całkowicie zatrzymał swoją działalność. Stopniowe znoszenie ograniczeń pozwoliło na wznowienie podróży i w konsekwencji ożywienie branży turystycznej.

Ideą konkursu jest nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych turyście miejsc i ofert turystycznych.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie trwają zgłoszenia kandydatur. Od 5.08. dziś można zgłaszać swoich faworytów w sześciu kategoriach:

Infografika prezentująca kategorie konkursowe

 

By to zrobić wystarczy wybrać kategorię i zgłosić swojego kandydata. Zgłaszając kandydaturę warto upewnić się, że posiadamy zgodę właściciela/gospodarza/organizatora. Bez niej zgłoszenie zostanie uznane za nieważne.

Na wszystkie kandydatury czekamy do 18 sierpnia br.

W drugim etapie konkursu odbędzie się głosowanie na wybranych kandydatów. Głosowanie rozpocznie się 1 września br. i potrwa do

20 września br.

Zwycięzców konkursu poznamy już w październiku.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Na laureata w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” czeka nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł, natomiast wszyscy laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2021 r.

Konkurs przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego, samorządów gospodarczych, lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych grup działania, stowarzyszeń, fundacji turystycznych, prywatnych przedsiębiorców (np. właścicieli obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorów imprez i wydarzeń turystycznych), zarządców szlaków, innych podmiotów działających w sektorze turystycznym oraz osób fizycznych.

Wszystkie informacje dostępne są na portalu turystycznym visitmalopolska.pl oraz bezpośrednio pod adresem konkurs.visitmalopolska.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z Katalogiem Laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu.

 

źr.: malopolska.pl