Ksiądz prałat Tomasz Atłas z nową misją. Dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych będzie odpowiedzialny za utworzenie struktur Papieskich Dzieł Misyjnych na Litwie, Łotwie i Estonii.

Ksiądz arcybiskup Giampietro Tel Toso, sekretarz pomocniczy Kongregacji Ewangelizacji Narodów, a także przewodniczący Papieskich Dzieł Misyjnych, powierzył nowe zadanie księdzu Tomaszowi Atłasowi. Kapłan pochodzący z Tymbarku, będzie odpowiedzialny za próbę utworzenia na Litwie, Łotwie i Estonii struktur Papieskich Dzieł Misyjnych.

Polecamy: W listopadzie nowy most dla mieszkańców. Umowa na 430 tys. zł. podpisana!

Nowa misja księdza Tomasza zakłada rozmowy i spotkania z episkopatami państw, a także nuncjuszem apostolskich odpowiedzialnym za te kraje. Działania na rzecz utworzenia Papieskich Dzieł Misyjnych w powyższych państwach, stają się bardzo ważne w kontekście wrześniowej pielgrzymki papieża właśnie na Litwę, Łotwę i Estonię. Franciszek odwiedzi Litwę w dniach 22-23 września, Łotwę 24 września, zaś Estonię 25 września.

Polecamy: Gmina z nowym sekretarzem, wydział inwestycji starostwa z nowym dyrektorem!

Pochodzący z Tymbarku ks. prał. Tomasz Atłas od 2010 roku pełni funkcję dyrektora Krajowych Dzieł Misyjnych. W 2016 roku po przedłożeniu opinii Episkopatu Polski został mianowany przez Kongregację Ewangelizacji Narodów na drugą kadencję.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. Diecezja Tarnowska