• Zapewne nie o takich wakacjach marzyli młodzi ludzie, którzy we wtorek podróżowali po ulicach Limanowej. W wyniku wypadku drogowego śmierć poniosła młoda kobieta.

  30 czerwca b.r. na ulicy Piłsudskiego w Limanowej doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych i...
 • Zapewne nie o takich wakacjach marzyli młodzi ludzie, którzy we wtorek podróżowali po ulicach Limanowej. W wyniku wypadku drogowego śmierć poniosła młoda kobieta.

  30 czerwca b.r. na ulicy Piłsudskiego w Limanowej doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych i motocykla.

  Około godziny 17.00 poruszający się drogą krajową K-28 kierujący samochodem osobowym marki Peugeot jadąc w kierunku centrum miasta w pewnym momencie podjął manewr skrętu w lewo. Podczas tego manewru doszło do zderzenia skręcającego samochodu z nadjeżdżającym z przeciwka motocyklem marki Suzuki. Siła uderzenia spowodowała przemieszczenie peugeota, który następnie uderzył w inny samochód próbujący włączyć się w tym czasie do ruchu.

  Niestety na skutek zaistniałego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła pasażerka podróżująca motocyklem, 24 letnia mieszkanka powiatu wadowickiego, której życia pomimo podjętych czynności ratunkowych nie udało się uratować. Poważnych obrażeń ciała doznał również kierujący motocyklem, który został przetransportowany do szpitala powiatowego w Limanowej.

  Z kolei dzień wcześniej 29 czerwca w miejscowości Laskowa doszło do wypadku z udziałem pojazdu typu quad. Kierujący nim mężczyzna podczas pokonywania spadku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia, w wyniku czego doszło do przygniecenia kierującego, który doznał poważnych ciała.

  Jak następnie ustalono, 58 latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu o stężeniu 1,4 promila. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu.

  Kolejny raz apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność wszystkich użytkowników dróg. W związku z okresem wakacyjnym ruch na drogach jest wzmożony, a wysokie temperatury nie sprzyjają dobremu samopoczuciu kierujących. Pamiętajmy, by za kierownicę wsiadać wypoczętym, a przede wszystkim trzeźwym. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które poza dotkliwymi karami finansowymi grozi pozbawienie wolności oraz wieloletni, a nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.