W dniach od 29 czerwca do 1 lipca Gmina Dobra gościła 14 osobową delegację przedstawicieli Gminy Dobra Szczecińska z województwa zachodniopomorskiego. Wspólne spotkanie przedstawicieli dwóch gmin było okazją do wymiany doświadczeń między samorządami.

Gmina Dobra Szczecińska jest już od kilku lat gminą partnerską Dobrej, co owocuje ciekawą współpracą, nowymi projektami oraz wymianą doświadczeń.

Polecamy: Szpital w Limanowej będzie miał nowego dyrektora. Konkurs już ogłoszony!

Nowym punktem współpracy między gminami, będzie wymiana uczniowska między szkołami z terenu obydwóch gmin, podczas ferii i wakacji.

dobra-szczecinska

-Wyszliśmy z inicjatywą, aby stałym punktem naszej współpracy stała się wzajemna wymiana młodzieży szkolnej. W związku z tym przedstawiciele Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie złożyli Gminie Dobra Szczecińska propozycję współpracy w zakresie wymiany uczniów na czas ferii zimowych i wakacji, która została pozytywnie przyjęta - czytamy na stronie urzędu

Polecamy: W gminie Łukowica coraz mniej wody. Wójt apeluje do mieszkańców

Na zakończenie pobytu, odbył się VI Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, dzięki któremu goście z północy Polski zapoznali się z bogatą, lecz odmienną od ich regionu kulturą i tradycją Beskidu Wyspowego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.