Od jutra kierowców na Limanowszczyźnie czekają utrudnienia, związane z rozpoczęciem prac przy przebudowie odcinkowej drogi powiatowej Kamienica-Limanowianin in">Limanowa w Starej Wsi. Zobacz trasę objazdu i planowane niedogodności.

Od 11 do 14 lipca wyznaczony będzie objazd począwszy jadąc z kierunku Kamienicy przez miejscowości Młyńczyska , Jastrzębie , Łukowica, Siekierczynę i dalej do Limanowej ul. Żwirki i Wigury i ul. Zygmunta Augusta i alternatywnie odwrotnie w kierunku Kamienicy.

Polecamy: Rozpoczął się ogólnopolski protest policjantów. Mandaty zawieszone?

Objazd konieczny jest ze względu na wykonanie zewnętrznej warstwy nawierzchni całą szerokością jezdni na czas prowadzonych powyższych robót, które przewidziane są przez wykonawcę.

-Za niedogodności komunikacyjne i utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy o cierpliwość i zrozumienie . Ze swej strony dołożymy wszelkich starań aby inwestycja ta przebiegła sprawnie w możliwie najkrótszym czasie - informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej

Inwestycja ta, pn. „Przebudowa odcinkowa drogi powiatowej nr 1609K Limanowa-Kamienica w miejscowości Stara Wieś i Zalesie”, podzielona jest na dwa odcinki:

I odcinek – (rejon osiedla Podlas ) długości 1,5 km), oraz II odcinek ( od starej mleczarni przez centrum Nowej Wsi do osiedla Zakopane długości 2,6 mb ). Ogółem przebudowane zostanie 4,1 km drogi. W ramach zadania będzie wykonania nowa nawierzchnia bitumiczna wraz z utwardzeniem pobocza drogi, regulacją kratek wodościekowych, położeniem nowej nawierzchni na zatokach autobusowych i placu postojowym w rejonie Kościoła.

Polecamy: Dzisiaj możliwe burze z gradem. Szczególnie uważajmy w górach!

pzd limanowa

starostwo limanowa

Realizacja robót drogowych związanych z odcinkową przebudową drogi powiatowej nr 1609K Limanowa–Kamienica w Starej Wsi jest możliwa dzięki pozyskanym przez Zarząd Powiatu Limanowskiego dofinansowaniu zewnętrznym z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 1 mln zł. z dalszym zaangażowaniu środków własnych powiatu limanowskiego w Starostwie Powiatu i podpisanej umowie na ich wykonanie z firmą lokalna Przedsiębiorstwem Drogowo Mostowe LIMDROG z Limanowej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. Starostwo Powiatowe Limanowa