Kolejny wakacyjny weekend na limanowskich drogach znowu obfitował w zdarzenia drogowe. W ciągu dwóch dni doszło do ośmiu kolizji, jednego wypadku i zatrzymania prawdopodobnie kierowcy pod wpływem alkoholu.

Jak informuje limanowska policja, weekend na limanowskich drogach nie należał do najspokojniejszych. W ciągu dwóch dni doszło aż do ośmiu kolizji, wypadku i zatrzymania prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy.

Polecamy: Bezrobocie na Limanowszczyźnie. Kto stanowi największą grupę osób bez pracy?

Wypadek, o którym pisaliśmy już w jednym z newsów, miał miejsce w Łukowicy. Kierujący samochodem 18-latek stracił panowanie nad samochodem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W samochodzie podróżowały jeszcze dwie osoby - 16-latka i 18-latek. Cała trójka została przewieziona do szpitala.

-Kierującemu pobrano krew do badań i zatrzymano prawo jazdy. Sprawę prowadzi KPP w Limanowej - informuje mł. asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji

Polecamy: Nowy chodnik, oświetlenie i zatoki autobusowe - inwestycja za prawie 3 mln zł odebrana!

W sobotę, 7 lipca, policjanci otrzymali również zgłoszenie, że w Mszanie Dolnej, pojazdem marki VW Golf kieruje nietrzeźwy mężczyzna.

-Mundurowi ujawnili opisany przez zgłaszającego pojazd. Zatrzymano również 22-latka, który prawdopodobnie kierował tym pojazdem. Mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu w organizmie - informuje mł. asp. Jolanta Mól

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. OSP Świdnik