Powiatowy Urząd Pracy informuje o najnowszych statystykach, dotyczących bezrobocia na Limanowszczyźnie. Jak kształtuje się struktura osób bezrobotnych w czerwcu? Jak te dane odnoszą się do sytuacji sprzed roku? Zobacz najnowsze statystyki i bądź na bieżąco!

Jak się okazuje, w czerwcu liczba bezrobotnych, w porównaniu do maja, spadła aż o 183 osoby. Optymistyczne są także porównania do roku poprzedniego. W czerwcu 2017 osób bezrobotnych na Limanowszczyźnie było bowiem o 747 więcej. Łącznie, w czerwcu, jako bezrobotnych zarejestrowanych było 4099 osób.

Polecamy: Żywioł dokonał strat na 250 tys. zł. Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców. Ty też możesz pomóc!

Jak kształtuje się struktura osób bezrobotnych w powiecie limanowskim?

Tutaj dla wielu statystyki mogą być sporym zaskoczeniem. Okazuje się bowiem, że największą grupę osób bezrobotnych, zarejestrowanych w urzędzie pracy, stanowią osoby młode, do 30 roku życia. Zgodnie z czerwcowymi danymi jest ich 1445.

Zaraz za nimi uplasowali się bezrobotni po 50 roku życia, również będący uprzywilejowaną grupą osób. W czerwcu bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie pracy, należących do tejże grupy, było 810 osób.

Polecamy: Nowy chodnik, oświetlenie i zatoki autobusowe - inwestycja za prawie 3 mln zł odebrana!

Wciąż dużą grupę osób stanowią osoby trwale bezrobotne. W czerwcu było to 2165 osób. To właśnie do nich urząd pracy w pierwszej kolejności kieruje pomoc.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło: PUP Limanowa