W piątek, 6 lipca, przez powiat limanowski przejeżdżał będzie 29 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. W związku z tym planowane są utrudnienia na drogach Limanowszczyzny.

6 lipca rozegrany zostanie IV etap wyścigu kolarskiego na trasie Nowy Sącz - Jaworzno. Trasa wyścigu przebiegać będzie m.in. przez teren powiatu limanowskiego. W tym dniu wyścig startuje o godz. 13:45 z Nowego Sącza. Na teren powiatu limanowskiego wjedzie w miejscowości Wysokie około godz. 14:30.

Polecamy: Szpital w Limanowej oferuje bezpłatne badania. Przyjdź i nie daj się nowotworowi!

Trasa wyścigu przebiegać będzie przez miejscowości: Wysokie – Kanina – Siekierczyna – Mordarka (droga krajowa K-28).

W miejscowości Mordarka wyścig skręci w prawo na drogę powiatowa, a następnie w lewo i przejedzie pod wiaduktem kolejowym, po czym kierować będzie się w stronę limanowskiego Rynku.

Z ul. Rynek wyścig jechał będzie ulicami J.Pawła II – Piłsudskiego – Krakowska, a następnie przez miejscowości Zamieście – Tymbark (gdzie ponownie wyścig skręci w prawo w drogę powiatową). Następnie wyścig przejedzie przez centrum Tymbarku i miejscowości Podłopień - Zawadka - Wilkowisko – tam wyścig skręci w lewo w kierunku miejscowości Stróża, po czym przejedzie przez miejscowości Skrzydlna i Przenosza. W miejscowości Wierzbanowa wjedzie na drogę wojewódzka nr W964 opuszczając teren naszego powiatu.

Polecamy: Pierwsze takie show w powiecie! Mirosław Witkowski królem sobotniego festiwalu [zdjęcia]

Planowane utrudnienia występować będą w godz.:

· 14:30 (Wysokie)

· 14:50 Limanowa

· 15:05 Tymbark

· 15:15 Wilkowisko

· 15:25 Przenosza

Polecamy: Utrudnienia na trasie Świdnik-Naszacowice. Zobacz mapę objazdów

Na wskazanych odcinkach zabezpieczenie trasy będzie się odbywać dynamicznie w warunkach ograniczonego ruchu drogowego. Ruchem kierować będą policjanci. Sukcesywnie po każdym przejeździe peletonu ruch na danym odcinku będzie przywracany. Na trasie wyścigu obecne będą również służby porządkowe organizatora oraz OSP.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło: KPP Limanowa