LKS Płomień oraz LKS Mordarka zapraszają na mecz Charytatywny dla Darii! Niedziela 20 października godzina 15:00 stadion Płomienia im. Zygmunta Łątki.

Kluby Sportowe: Płomień Limanowianin in">Limanowa oraz ŁKS Mordarka zapraszają wszystkich ludzi dobrego serca do pomocy w zbiórce pieniędzy dla 20 letniej cięzko chorej Darii z Piekiełka. Akcja będzie miała miejsce podczas meczu 10 kolejki A klasy Limanowskiej: Płomień Limanowianin in">Limanowa - LKS Mordarka, który odbędzie się w niedzielę 20 października o godz. 15:00 na stadionie im. Zygmunta Łątki w Limanowej.

Polecamy: Zaginął 49-letni Adam Pociecha. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Daria to bardzo dzielna dziewczyna, która od urodzenia często chorowała. Psychoruchowo rozwijała się wolniej niż rówieśnicy. W wieku dwunastu lat zdiagnozowano u niej Zespół Marfana - genetycznie uwarunkowaną, wielonarządowa i rzadką chorobę tkanki łącznej, wywołaną mutacją w genie FBN1, choroba ta prowadzi do zaburzeń w obrębie większości układów, a w szczególności układu kostnego, układu krążenia oraz narządu wzroku, niewydolność serca. Operację jakie przeszła była bardzo skomplikowana. Ciągle jest pod opieką specjalistów. Leczenie oraz proces powrotu do zdrowia jest kosztowny i niezbędny.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: Płomień Limanowa