ZUS rozpoczął coroczną akcję rozsyłania informacji o stanie konta ubezpieczonego. Kto na pewno znalazł się w gronie adresatów listu, który trafi do blisko 20 mln mieszkańców?

Coroczna akcja rozsyłania przez ZUS informacji o stanie konta ubezpieczonego rozpoczęta. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w tym roku listy adresowane są do blisko 20 mln mieszkańców. Co to za akcja?

-IOSKU to przede wszystkim szczegółowa informacja o koncie emerytalnym tj. o zgromadzonych tam środkach osób ubezpieczonych i ich kapitale początkowym do 2017 r. - czytamy na stronie ZUS-u

Zobacz także: Do Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej już niespełna 50 dni. Dlaczego warto się zapisać?

Aby znaleść się w gronie adresatów listu, wystarczyło, aby zaledwie raz na nasze konto została odprowadzona składka emerytalna. Jeśli jesteś członkiem OFE, albo zacząłeś pracę po 31 stycznia 2014 roku, w liście znajdziesz także informację o subkoncie.

Niezmiernie ważnym elementem IOSKU jest także informacja o prognozowanej wysokości emerytury, po osiągnięciu wieku emerytalnego. Takie zestawienie otrzyma każda osoba ubezpieczona po 35 roku życia.

Zobacz także: Gdzie wyłączą prąd w tym tygodniu? Nie daj się zaskoczyć, bo lista jest długa!

-Prognozowane wyliczenia mają charakter orientacyjny i nie uwzględniają takich zmiennych jak wzrost zarobków, które następują wraz z rozwojem kariery zawodowej. Ostatecznie to od każdego ubezpieczonego zależy, jaki będzie efekt jego aktywności zawodowej - podkreśla ZUS

Jeśli znalazłeś się w gronie adresatów, korespondencji od ZUS spodziewaj się do końca sierpnia. Bieżący stan konta emerytalnego możesz sprawdzić także w internecie, po zarejestrowaniu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło: zus.pl