28 VI 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Leopolda Węgrzynowicza odbyła się IV edycja Gry Wiejskiej. Była to kontynuacja projektu, który po raz pierwszy miał miejsce w maju 2017r.

Grupa uczniów szczególnie klas trzecich gimnazjum, po raz kolejny połączyła siły, aby zorganizować wydarzenie, które łączy w sobie naukę i zabawę, wiedzę teoretyczną oraz ćwiczenia fizyczne.Gra Wiejska to konkurs, którego inspiracją były Gry Miejskie organizowane w Krakowie. Uczestnicy zabawy przemierzają plener w poszukiwaniu przystanków, gdzie przygotowane były zadania sprawnościowe i umysłowe.

Zobacz także: Parafia Jurków z lotu ptaka! Zobacz to nietypowe nagranie![wideo]

 

gmina-Dobra

Pierwsze trzy edycje zabawy dotyczyły naszego regionu, ich tematyka była skierowana na miejscowość i gminę Dobra, Beskid Wyspowy oraz patrona szkoły – Leopolda Węgrzynowicza. Czwarta edycja wydarzenia obejmowała ponad sto stron materiałów wiedzy o kulturach, religiach i turystyce świata. Wielkie zainteresowanie grą zmusiły organizatorów do przeprowadzenia kwalifikacji.

Zobacz także: Zarząd Powiatu z absolutorium, budżet z nadwyżką. Jak głosowali radni? [Zdjęcia]

W końcu nadszedł wielki dzień, sześć zwycięskich drużyn, w tym jedna gościnna z Jurkowa, stanęły w szranki o tytuł zwycięzców IV edycji Gry Wielskiej. Przemierzając ośmioprzystankową trasę uczestnicy odwiedzili stacje odpowiadające tematyce wiedzy ogólnej na temat całego globu oraz znajomości światowych religii. Na każdym przystanku zawodników witali organizatorzy którzy ubiorem, a także potrawami nawiązywali do tematu etapu konkursu.

gmina-Dobra

Po trzech godzinach zmagań, wyróżnienie otrzymała gościnna drużyna „Innuici” z Jurkowa, na trzecim miejscu uplasowała się „Najlepsza Drużyna”, drugie miejsce zajęły „Skarby Jakuba”, natomiast zaszczytne pierwsze miejsce zdobyły „Noworolniki”.

Zobacz także: Z Zastępcą Wójta Gminy Mszana Dolna Katarzyną Szybiak o inwestycjach, bolączkach mieszkańców i nie tylko [wywiad]

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu czuwała młodzież ze szkoły w Dobrej pod opieką swoich nauczycieli. Znaczna część organizatorów zabawy to uczniowie trzecich klas gimnazjalnych, którzy zaraz po napisaniu testów rozpoczęli przygotowania do gry.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło: Szkoła Podstawowa w Dobrej