W tym tygodniu rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi czas wielu wycieczek i podróży. Policja apeluje, aby zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich dzieci. Przypomina o działaniu prewencyjnym, jakim jest kontrola autokarów przed wycieczką. Gdzie w Małopolsce, w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2018" znajdziesz punkty kontroli tego typu?

Rozpoczęły się wakacje, co widać także po wzmożonym ruchu na drogach. Policja apeluje o rozsądek i bezpieczeństwo oraz zachęca do skorzystania z listy punktów kontroli autokarów przed wycieczką.

Zobacz także: Nie ruszaj się z domu bez parasola. Czekają nas intensywne opady deszczu!

-Wakacje to nie tylko czas relaksu i swobody, ale także okres dodatkowych zagrożeń i niebezpieczeństw. W tym czasie małopolska Policja będzie prowadziła działania zapewniające bezpieczeństwo turystom wypoczywającym na terenie województwa małopolskiego, przy czym w okresie wakacyjnym bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży stanowi priorytet policyjnych działań. Będą one zmierzać do zminimalizowania potencjalnych zagrożeń, a także poprawy bezpieczeństwa najmłodszych, tak w ruchu drogowym, jak i w zakresie bezpieczeństwa osobistego - informuje małopolska policja

W ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2018" możesz skorzystać ze specjalnych punktów kontroli autokarów przed wycieczką.

Dla mieszkańców Limanowszczyzny, najbliższy punkt znajduje się w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, przy ul. Bulwar Narwiku. Kolejny punkt jest już dalej, bo w Krakowie, przy Al. Pokoju 44.

Zobacz także: Rywalizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pełna emocji. Która jednostka OSP najlepsza?

Warto jednak wiedzieć, że prośbę o kontrolę autokaru, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, można także zgłosić do Oficera Dyżurnego danej komendy powiatowej.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.