23 czerwca 2018 r. na stadionie Turbacz w Mszanie Dolnej odbyły się X Powiatowe Zawody dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu limanowskiego. Emocji podczas rywalizacji nie brakowało. Która z jednostek OSP wypadła najlepiej?

W zawodach wzięło udział aż 17 drużyn, w tym 6 dziewczęcych i 11 chłopięcych zespołów. Jak wyglądały poszczególne zmagania? Wydarzenie składało się z dwóch konkurencji - ćwiczeń bojowych i biegu sztafetowego na 400m z przeszkodami.

W komisji sędziowskiej, powołanej przez p.o. Komendanta Powiatowej PSP w Limanowej bryg. Tomasza Pawlika, znalazł się m.in st. kpt. Paweł Frączek, będący sędzią głównym zawodów.

Które z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych okazały się najlepsze?

W grupach dziewczęcych, pierwsze miejsce na podium przypadło OSP Szyk. Zaraz za nimi uplasował się OPS Sadek. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła OSP Wilkowisko.

Dalsze miejsca w grupie dziewcząt:

4 miejsce – OSP Laskowa

5 miejsce – OSP Jodłownik

6 miejsce – OSP Kamienica

W rywalizacji chłopców, pierwsze miejsce na podium wywalczyła OSP Krasne Lasocice. Drugie miejsce zdobyła OSP Podłopień, a trzecie miejsce wywalczyła OSP Szyk.