W czołówce Małopolski znalazła się gmina Tymbark, rywalizująca w X Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Nasi uczestnicy uplasowali się na trzecim miejscu na podium!

Gmina Tymbark w X Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich – XXIV Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2018 zajęła trzecie miejsce w województwie małopolskim, a czwarte w klasyfikacji krajowej w grupie od 5 do 7.5 tys. mieszkańców.

gmina-Tymbark

Zobacz także: Wizyta Minister Edukacji okazją do dyskusji o zmianach w szkolnictwie i nie tylko! [Zdjęcia]

Na sukces gminy w Sportowym Turnieju Miast i Gmin zapracowała liczna grupa nauczycieli, działaczy Uczniowskich Klubów Sportowych, animatorów sportu oraz organizacji pozarządowych.

W akcję aktywnie włączyły się również wszystkie placówki oświatowe, organizując liczne zawody sportowe, turnieje, zabawy i wycieczki dla wszystkich grup wiekowych. Koordynatorem gminnym turnieju była Barbara Janczy ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku.

wójt-gminy-Tymbark

Zobacz także: Loteria fantowa, zabawa z ludową nutą w tle i tytuły najmilszych, czyli Festyn Parafialny w Jurkowie! [Zdjęcia]

-Wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu naszej gminy w rywalizacji sportowej ogólnopolskiego turnieju, składam serdeczne podziękowanie – mówił Paweł Ptaszek, wójt gminy Tymbark.

szkoła-wojskowa-Tymbark

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło/Fot. UG Tymbark