We wtorek, 19 czerwca, w gminie Dobra odbyła się sesja Rady Gminy. Głównymi tematem obrad było udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Dobra z tytułu wykonania budżetu za rok 2017.

Najważniejszym punktem obrad rady gminy była sprawa udzielenia absolutorium. Po podsumowaniu wykonania budżetu przez wójta oraz skarbnika i odczytaniu przez przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Jerzego Kaima wniosku o udzielenie absolutorium wójtowi przystąpiono do głosowania.

rada-gminy-Dobra

 

Zobacz także: Poważny wypadek z udziałem dwóch motocyklistów. Kierowca w bardzo poważnym stanie

W obecności 13 radnych gminy Dobra Rada Gminy jednogłośnie przyjęła absolutorium dla Wójta Gminy Benedykta Węgrzyna.

Podczas obrad, na wniosek Rady Gminy, została również podjęta uchwała ustalająca wynagrodzenie wójta. Nowa uchwała, wynikająca z rozporządzenia ws. wynagradzania pracowników samorządowych przyjętego przez Radę Ministrów, obniżyła uposażenie włodarza gminy o 20%, zgodnie z założeniami nowego rozporządzenia.

Zobacz także: Kilka tysięcy złotych nagrody dla I LO w Limanowej. Projekt liceum wśród zwycięskich wniosków!

gmina-Dobra

Oprócz spraw finansowych, podczas posiedzenia Rady Gminy zostały również wręczone nowe nominacje dla dyrektorów szkół podstawowych. Po 8 latach pracy rezygnację z funkcji dyrektora szkoły podstawowej w Dobrej złożyła Grażyna Nika. Nowo mianowanym dyrektorem został Zbigniew Syktus. Natomiast nominację na dyrektora szkoły podstawowej w Skrzydlnej otrzymała Cecylia Bogacz.

Benedykt-Węgrzyn

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.