Mieszkańcy Słopnic mogą się już cieszyć zakończeniem kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej w gminie. Wraz z końcem maja wybudowano 3,8 km kanalizacji, obejmującej łącznie 12 osiedli.

-Umowa na realizację zadania została podpisana w ubiegłym roku, a prace realizowane przez firmę Hydrotech Plus odbywały się na przełomie zimy i wiosny. Najszerszy zakres robót został wykonany w osiedlu Folwark Dolny, w bliskim sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. W tym przypadku zbudowano nowe linie sieci kanalizacji, które przede wszystkim stanowią przyłącz nowych budynków mieszkalnych. Identyczne prace wykonano w osiedlach: Zapotocze, Sroki, Liski, Za Miedzą, Ryże, Karczówka i Putówka. Do sieci zostały też włączone całe osiedla: Czajnówka, Jachymówka, Pachutówka i Mastalerze - informuje urząd

ug-slopnice

Zobacz także: Tylko u nas! Dziecięcy Zespół Regionalny podczas VI Galicyjskiego Pikniku Kolejowego [zdjęcia/wideo]

Zakończenie tego etapu pozwoliło na włączenie do gminnej sieci kanalizacyjnej 51 budynków. Kosztowało to 728 tys. złotych i zostało w całości sfinansowane ze środków samorządu.

Adam Sołtys Słopnice

Zobacz także: "Baw się zdrowo na ludowo" - zapraszamy na festyn parafialny w Jurkowie!

To jednak jeszcze nie koniec inwestycji kanalizacyjnej w gminie. Całość inwestycji zakłada bowiem budowę 15 km kanalizacji. Prace potrwają zarówno w tym jak i w przyszłym roku, a łączna kwota inwestycji to 3,5 mln złotych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. UG Słopnice