Uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu Limanovii już za nami! Inwestycja, realizowana na przełomie 2017 i 2018 roku, kosztowała ponad 2 mln złotych. Zobacz oficjalne otwarcie, które miało miejsce 17 czerwca.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 887 tys. złotych. Modernizacja treningowego boiska piłkarskiego wraz z zapleczem socjalnym zakładała m.in wymianę podbudowy oraz naturalnej powierzchni trawiastej na nawierzchnię z trawy syntetycznej. Przebudowano także ogrodzenie i oświetlenie wokół płyty głównej oraz wyremontowano zaplecze sanitarno - szatniowe. Ponadto, inwestycja zakładała przebudowę istniejącego drenażu płyty boiska, częściowe utwardzenie powierzchni oraz budowę piłkochwytów.

Wiesław Janczyk

Zobacz także: Pociąg powrócił na stację w Dobrej. Zobacz wjazd pociągu retro! [wideo]

-Gratuluję Burmistrzowi i Radnym dobrze przygotowanego wniosku, który zainteresował Ministra Sportu i uzyskał dofinansowanie. Nie jedno miasto powiatowe może pozazdrościć takiego stadionu. Dziękuję sponsorom klubu Limanovii, rodzicom, trenerom i opiekunom, którzy tworzą warunki i klimat zachęty dla młodych piłkarzy, kochających tę dyscyplinę sportu. Życzę im satysfakcji, osiągnięć i sukcesów w grze. Niech boisko będzie miejscem, gdzie rywalizując uczestnicy gier i zabaw będą lepiej poznawać siebie i swoje możliwości, rozwijając sprawność fizyczną i pokonując swoje słabości - mówił podczas wydarzenia poseł na sejm RP Wiesław Janczyk

Limanovia

Głos zabrał również Burmistrz Miasta Limanowianin in">Limanowa Władysław Bieda. Pogratulował piłkarzom nowego stadionu oraz złożył podziękowania na ręce posła Wiesława Janczyka podkreślając jego wsparcie w modernizacji obiektu, czego owocem jest uzyskane dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Dodał również, że stadion stał się obecnie wyjątkowo nowoczesnym miejscem, z którego z przyjemnością będą korzystać uczestnicy klubu.

Zobacz także: Rekord pobity! Piosenka kolejowa zaśpiewana przez tłumy turystów na stacji w Dobrej [zdjęcia/wideo]

Wiesław Janczyk Walenty Rusin

W ramach podziękowania od małych piłkarzy na ręce posła została przekazana pamiątkowa koszulka klubu. Symboliczne otwarcie nowego sezonu na w pełni zmodernizowanym stadionie odbyło się poprzez uroczyste przecięcie wstęgi.

Zobacz to razem z nami! (odtwarzaj w jakości minimum 480p)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Zdjęcia/wideo dzięki uprzejmości Pana W. Rusina