Limanowski Głos Profilaktyki 2019. Zobacz 4. edycję wydarzenia
29 maja na hali sportowej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej odbył się czwarty Limanowski Głos Profilaktyki. Zobacz szczegóły!
Jest to cykliczne wydarzenie organizowane w ramach projektu Komendy Głównej Policji, Profilaktyka a Ty” oraz kampanii Głównego Inspektoratu Sanitarnego Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”. Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego trybu życia, przeciwdziałanie zagrożeniom, takim jak m.in. uzależnienia, szczególnie wśród młodzieży, a także kreowanie w społeczeństwie wzorców bezpiecznego życia, wolnego od wszelkich uzależnień.
Polecamy: Ruszyła 4. edycja Budżetu Obywatelskiego Małopolski
Do zgromadzonej młodzieży głos zabrali również: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Komendant Powiatowy Policji w Limanowej nadkom. Dorota Tokarz oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej Renata Tokarska.
W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, opiekunowie oraz uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu limanowskiego.
Ważną i interesującą częścią spotkania były prelekcje zaproszonych ekspertów: Pedagog, trener w obszarze profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie z Centrum Szkoleń Profilaktycznych EDUKATOR Katarzyna Kudyba, która przedstawiła problem uzależnień w sieci w swoim wykładzie ,,Uzależnienia behawioralne”. Następną prelekcję wygłosił przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Limanowej asp. Paweł Wątroba. Jej tematem były ,,Zatrucia dopalaczami oraz działania mające na celu pomoc osobie, która zażyła dopalacze”. Kolejno swoje wykłady wygłosili: Przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podinspektor Wojciech Chechelski, który mówił o cyberprzemocy i zagrożeniach płynących z sieci oraz Przedstawiciel Grupy Podhalańskiej GOPR Paweł Michalik mówiący na temat bezpieczeństwa w górach.
Polecamy: Pokonali 50 km pośród gór. IX Beskidzkie Camino przeszło do historii [zdjęcia]
Podczas Głosu Profilaktyki” nie mogło zabraknąć przestrzeni na debatę dotyczącą zagadnień bezpieczeństwa i zdrowia.
Kulminacyjnym punktem obchodów Limanowskiego Głosu Profilaktyki” był Zryw wolnych serc”. Odezwę społeczności Profilaktyka a Ty” odczytał Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Limanowej asp. Janusz Pach.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. KPP Limanowa
Autor: Start
Ostatnie Artykuły

Dworzec autobusowy w Limanowej będzie czynny w innych godzinach niż dotąd

W Limanowej znów rozwiną się palmy, a najwyższe staną tylko siłą ludzkich rąk

Kolumbarium na cmentarzu komunalnym daje nową, spokojną przestrzeń pamięci

W Limanowej pamięć ks. Jońca ma wyjść poza szkolne mury

Dzień Wagarowicza nie przeszedł bez reakcji - policja sprawdziła nieletnich w Limanowej

Białodworska w Męcinie z nową organizacją ruchu i objazdem dla dojazdu do posesji

1,2 promila i nocny wjazd do rowu - sąd zamknął 19-latka na dwa miesiące

W powiecie limanowskim ruszają badania prostaty, które mogą wyprzedzić chorobę

Śnieg i wielkanocny jarmark znów spotkały się w mszańskim magistracie

W Kamienicy ruszyła oczyszczalnia, która ma zdjąć zapachowy problem z gminy

Limanowska Trójka świętowała z patronem w tle i ważnymi rocznicami

Seniorzy usłyszeli ostrzeżenie, które może zatrzymać oszustów przed drzwiami

Ponad 12 mln zł na drogi w powiecie limanowskim, rusza 12 inwestycji

