Nie tylko oglądanie obrazów. Wystawa zaprasza do wspólnego rysowania

FOT. UM Limanowa
Wśród rysunków i obrazów w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej pojawił się także pusty fragment pracy, który czeka na kolejne kreski. Podczas wernisażu wystawy „Obrazy ciszy – rysunek i malarstwo” sztuka stała się nie tylko przedmiotem oglądania, lecz także punktem wyjścia do rozmowy i osobistego udziału. Spotkanie połączyło prezentację twórczości Iwony Biernackiej i Witolda Kubichy z bezpośrednim kontaktem autorów z publicznością.
- Rysunki i obrazy stały się początkiem rozmowy
- Niedokończony rysunek daje odwiedzającym własne miejsce
Rysunki i obrazy stały się początkiem rozmowy
Wernisaż odbył się w środę 29 lipca w galerii działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. W spotkaniu uczestniczyli miłośnicy sztuki, przyjaciele biblioteki oraz mieszkańcy zainteresowani twórczością autorów wystawy.
Wydarzenie otworzyła Maria Trzupek. Powitała gości, a następnie przedstawiła Iwonę Biernacką i Witolda Kubichę oraz ich artystyczną drogę. W imieniu twórców o ekspozycji mówił Witold Kubicha. Opowiadał o inspiracjach i sposobie powstawania prac, podkreślając znaczenie spokoju oraz chwil wyciszenia w procesie twórczym.
Publiczność została zachęcona do zadawania pytań i dzielenia się własnymi spostrzeżeniami. Dzięki temu oglądanie prac szybko przerodziło się w rozmowy o zastosowanych technikach, różnorodności prezentowanych dzieł i indywidualnej wrażliwości artystów.
Niedokończony rysunek daje odwiedzającym własne miejsce
Najbardziej nietypowym elementem ekspozycji jest niedokończony rysunek przygotowany z inicjatywy artystów. Każda osoba odwiedzająca galerię może dorysować własną kreskę i zostawić w pracy swój ślad.
To rozwiązanie zmienia sposób odbioru wystawy. Obok gotowych obrazów i rysunków pojawia się dzieło, które będzie stopniowo współtworzone przez kolejne osoby. Wizyta w galerii może więc oznaczać nie tylko kontakt ze sztuką, ale również krótką próbę własnej twórczości.
Wystawa „Obrazy ciszy – rysunek i malarstwo” jest dostępna w Miejskiej Galerii Sztuki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej do 21 sierpnia, w godzinach pracy biblioteki. Edwardy?
na podstawie: Urząd Miasta Limanowa.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Limanowa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Weekend pełen dożynek, górskich tras i spotkań w powiecie limanowskim

Śladami limanowskich Żydów. Spacer przypomni tragedię z 1942 roku

Dziewięć sołectw objętych zmianami planów zagospodarowania

Dwie inwestycje drogowe w Łostówce. Umowy już podpisano

Na Śnieżnicy spotkały się dwa języki i jedna taneczna tradycja

Koniec przerwy w gotowaniu. Szkolna kuchnia w Limanowej przeszła modernizację

Dwa miejsca, jedna pamięć. Limanowa przypomni historię zagłady getta

Referendum w gminie Mszana Dolna. Tu odbędzie się głosowanie

Po co żyję i co zależy ode mnie? Janina Firlej o sensie życia

Droga Rupniów–Bednarki po modernizacji. Nowe pobocza mają wytrzymać więcej

Jubileusz parafii w Łososinie Górnej połączy odpust z rodzinnym festynem

Seniorzy współtworzą plan dla Limanowej. Ruszają konsultacje

Na Miejskiej Górze spotkają się turyści. Trasa prowadzi przez kilka szczytów

W Glisnem zabrzmi Apel Pamięci. Uroczystości ku czci żołnierzy AK
Przydatne dane teleadresowe
- Starostwo Powiatowe w Limanowej - kontakt, wydziały, godziny i sprawy do załatwienia
- Apteki Nowe Rybie, gmina Limanowa, powiat limanowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Urząd Gminy Mszana Dolna - siedziba, sołectwa i sprawy mieszkańców
- Urząd Stanu Cywilnego w Laskowej - kontakt, odpisy aktów, gdzie złożyć wniosek
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słopnicach - kontakt, programy i pomoc dla mieszkańców
- Urząd Stanu Cywilnego w Tymbarku - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
