Na drodze między Młyńczyską a Jastrzębiem ruch stanie na cały dzień

Na trasie między Młyńczyską a Jastrzębiem kierowcy muszą liczyć się z całkowitym zamknięciem odcinka jezdni. W powiecie limanowskim ruszą roboty związane z układaniem warstwy ścieralnej, czyli tym etapem, który zwykle domyka drogę i daje jej finalną nawierzchnię. Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej zapowiada obecność osób kierujących ruchem, ale tego dnia przejazd będzie mocno ograniczony.
- Przejazd zostanie zamknięty od rana do późnego popołudnia
- Ostatni etap nawierzchni wchodzi na drogę powiatową
Przejazd zostanie zamknięty od rana do późnego popołudnia
W związku z pracami na odcinku liczącym 780 metrów droga powiatowa na pograniczu Młyńczysk i Jastrzębia, w kierunku Jastrzębia, będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Utrudnienia zaplanowano na 23 kwietnia 2026 roku, w czwartek, od godziny 7.30 do 17.00.
To oznacza, że przez większą część dnia przejazd przez ten fragment nie będzie możliwy. Na miejscu mają pracować osoby wyznaczone do kierowania ruchem z Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego „JANDA” z Łostówki, co powinno uporządkować sytuację w rejonie robót, ale nie zmieni faktu, że kierowcy muszą przygotować się na objazdy i spowolnienia w okolicy.
Ostatni etap nawierzchni wchodzi na drogę powiatową
Roboty są częścią większego zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1580K Zalesie–Jadamwola–Olszana”. Jak wynika z informacji przekazanej przez PZD Limanowa, chodzi o etap II inwestycji realizowanej w Młyńczyskach, Jastrzębiu i Jadamwoli, obejmujący odcinek od km 7+085 do km 7+865,80.
Powiatowy Zarząd Dróg zaznacza, że zależy mu na sprawnym przeprowadzeniu prac i możliwie krótkim czasie utrudnień. To ważna wiadomość dla osób jeżdżących tą trasą regularnie, bo układanie warstwy ścieralnej zwykle oznacza już końcówkę prac przy nawierzchni, ale jednocześnie wymaga pełnego zamknięcia pasa ruchu.> „Dołożymy wszelkich starań, aby realizacja tego zadania przebiegła sprawnie” – zapowiada Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej.
na podstawie: Powiat Limanowski.
![]()
Ostatnie Artykuły

Gospodynie z Mstowa podbiły limanowski rynek domowymi smakami

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Trialowa rywalizacja i pamięć o Jarku Gęsiaku. Memoriał w Limanowej

Przebudowany odcinek drogi Jabłoniec–Raszówki ma wytrzymać więcej

Przy Głazie Pamięci oddali hołd limanowskim Żydom. Pamięć sięga także Starej Wsi

Zmarł Józef Kowalczyk. Weteran Monte Cassino wrócił do Polski po latach emigracji

Poród bez farmakologii? Szpital w Limanowej rozszerza wsparcie dla rodzących

Romantyczny pobyt dla dwojga w Krakowie — jak zaplanować wyjątkowy wyjazd we dwoje

Most w Laskowej zostanie zamknięty. Kierowców czeka objazd przez DW 965

Fińskie kręgle w Tymbarku. Dalekie rzuty i walka o „dwunastki”

Ulica Gajowa zamknięta. Kierowców czeka objazd przez cztery ulice

Zagórzańskie rękodzieło i muzyka. Mszana Dolna na krakowskim Rynku

Przyroda, zagadki i ścianka wspinaczkowa na polanie Trusiówka

Serce Zagórzańskich Dziedzin walczy o tytuł Perły Powiatu
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Rejonowa w Limanowej - kontakt, godziny, zawiadomienie o przestępstwie
- Nadleśnictwo Limanowa - kontakt, drewno opałowe, edukacja leśna i zasady wjazdu do lasu
- Limanowski Dom Kultury - adres, kontakt i kino
- Gminna Biblioteka Publiczna w Dobrej - kontakt, filie, godziny otwarcia
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowicy - kontakt, godziny, zasiłki i świadczenia
- KRUS Limanowa - kontakt, godziny i obsługiwane gminy
