Nocne kontrole na ul. Bronisława Czecha - 36 wykroczeń, ponad 900 badań trzeźwości

Policjanci pojawili się nocą na ul. Bronisława Czecha i skontrolowali blisko 50 pojazdów - efekt to 36 wykroczeń i pięć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Akcja była odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców dotyczące m.in. nadmiernej emisji hałasu.
“W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej przeprowadzili kolejne, zorganizowane, nocne działania na ul. Bronisława Czecha w Limanowej mające na celu reagowanie na zgłoszenia mieszkańców dotyczące uciążliwego zachowania kierujących, w szczególności pojazdów powodujących nadmierną emisję hałasu.”
jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Limanowej
W trakcie nocnych patroli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej skupili się na stanie technicznym pojazdów i kontrolach emisji hałasu. Według raportu - dane statytsyczne - policjanci skontrolowali blisko 50 pojazdów i ujawnili 36 wykroczeń. Pięć dowodów rejestracyjnych zostało zatrzymanych z powodu przekroczeń norm hałasu i innych niesprawności technicznych.
Funkcjonariusze nałożyli na kierujących mandaty karne. Nałożono wymierzoną karę w postaci mandatów od 1 000 do 2 000 złotych wobec wszystkich osób, u których stwierdzono naruszenia przepisów. Policjanci ujawnili też wykroczenia porządkowe - m.in. spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem oraz zaśmiecanie przestrzeni publicznej.
W ramach działań przebadano ponad 900 kierujących na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Działania miały charakter nocny - szybki czas reakcji służb był odpowiedzią na liczne zgłoszenia mieszkańców o uciążliwym zachowaniu kierowców.
W przypadku poważniejszych naruszeń konsekwencje mogą wykraczać poza mandaty i wiązać się z odpowiedzialnością na podstawie przepisów Kodeksu karnego lub Kodeksu wykroczeń. Komenda Powiatowa Policji w Limanowej informuje, że podobne działania będą kontynuowane i że funkcjonariusze reagują na wszystkie zgłoszenia mieszkańców dotyczące zakłócania porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Akcja wygląda na zdecydowaną i wymierną, ale miejscami przypomina doraźne łatanie problemu hałasu - bez długofalowych patroli i systemowych rozwiązań efekt może być krótkotrwały.
na podstawie: KPP w Limanowej.
Ostatnie Artykuły

Dzieci z gminy Mszana Dolna wracają na basen i uczą się pływać od podstaw

Przemoc wobec dzieci często zaczyna się od milczenia, a kończy tragedią

Limanowscy karatecy zebrali 35 medali w marcu pełnym mocnych walk

Plac zabaw przy Spacerowej zmieni się w bezpieczniejsze miejsce do zabawy

Limanowska Triada rozkręciła scenę - ponad 200 dzieci w Prezentacjach Artystycznych

Biało-czerwone flagi mają przypomnieć o początku polskiej państwowości

Pamięć o Katyniu wybrzmiała mocno w Limanowej i Mszanie Dolnej

Dzielnicowy wszedł do szkoły ze sprawą, która potrafi zmienić życie

Kaplica Marsów pokaże odnowione wnętrze podczas spaceru historycznego

Maturzyści dostają realny oddech finansowy. Ruszył nabór do Start2Star

Szkoły nie znikną, ale gmina szykuje duże połączenie placówek

W Mszanie Dolnej pamięć o Katyniu i Smoleńsku wybrzmiała w jednym marszu

Nagroda Orkana otwiera się na młodych twórców i regionalne zespoły

