Paradne Gosposie z Kasinki Małej zachwyciły Limanową 22 sierpnia

2 min czytania
Paradne Gosposie z Kasinki Małej zachwyciły Limanową 22 sierpnia


Smaki Kasinki Małej zawładnęły limanowskim rynkiem — piernik, makowiec, chleb i domowe przetwory kusiły przechodniów, a barwne dekoracje przyciągały wzrok. Wydarzenie odbyło się 22 sierpnia w ramach akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”.

  • Przyjdź na rynek w Limanowej — zobacz, co przywiozły „Paradne Gosposie” z Kasinki Małej
  • Spotkaj przedstawicieli powiatu i wspieraj regionalne dziedzictwo — zobacz kto był na rynku

Przyjdź na rynek w Limanowej — zobacz, co przywiozły „Paradne Gosposie” z Kasinki Małej

22 sierpnia 2025 roku limanowski rynek stał się miejscem spotkania smaków i tradycji. Koło Gospodyń Wiejskich „Paradne Gosposie” z Kasinki Małej zaprezentowało stoisko pełne domowych wypieków i przetworów. Na wystawie znalazły się m.in. piernik i makowiec, różne rodzaje chleba oraz przekąski takie jak paszteciki i smalec.

Gospodynie przygotowały także tradycyjne sery, soki oraz szeroki wybór przetworów, które cieszyły się zainteresowaniem odwiedzających. Stoisko wyróżniały kolorowe dekoracje, które skutecznie przyciągały uwagę przechodniów i podkreślały lokalny charakter prezentowanych produktów.

Spotkaj przedstawicieli powiatu i wspieraj regionalne dziedzictwo — zobacz kto był na rynku

W wydarzeniu jako reprezentanci Powiatu Limanowskiego wzięli udział: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Józef Jaworski oraz Sekretarz Powiatu Agata Zięba. Obecność samorządowców podkreśliła rangę akcji i wsparcie dla promocji kulinarnego dziedzictwa regionu.

Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich „Paradne Gosposie” z Kasinki Małej za udział w tegorocznej odsłonie akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” oraz wszystkim mieszkańcom i gościom, którzy odwiedzili stoisko na limanowskim rynku.

Kolejna odsłona promocji lokalnej kuchni i kultury regionu odbędzie się już w przyszły piątek — to dobra okazja, by ponownie posmakować regionalnych wyrobów i porozmawiać z ich twórcami.

Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Limanowej

Autor: krystian