Aż siedem medali dla limanowskich karateków na międzynarodowym turnieju [zdjęcia]
W sobotę, 11 maja, w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Solne Miasto” w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Limanowscy karatecy zdobyli tam aż siedem medali!
Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. Turniej odbył się przy wsparciu Miasta i Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego. Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski (5 dan), sędzią technicznym sensei Sławomir Rudawski (4 dan). Tegoroczny Turniej w Wieliczce zarówno z uwagi na poziom rywalizacji sportowej oraz na ilość zawodników w poszczególnych kategoriach był bardzo wymagający. W tym wydarzeniu na 3 matach rywalizowało 350 zawodników z 43 klubów z 4 państw. Zawody zaszczyciło wielu gości specjalnych (VIP).
Polecamy: Limanowa: zmiana organizacji ruchu z powodu rekonstrukcji Bitwy Limanowskiej
W turnieju ARS Klub Kyokushinkai Limanowa reprezentowany był przez 21 osobową grupę początkujących karateków, którym w towarzyszyli i kibicowali ich rodzice oraz ich trener sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan).
Mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia młodzi limanowscy wojownicy potrafili uporać się z presją udziału w zawodach tak wysokiej rangi i zaprezentowali się w Wieliczce bardzo dobrze. Podopieczni sensei Arkadiusza Sukiennika zdobyli**** łącznie 7 medali, w tym 2 srebrne i 5 brązowych.
Na szczególne wyróżnienie i brawa zasługują medalistki i medaliści konkurencji kumite: Jagoda Zelek, która wywalczyła srebrny medal w kumite kadetek. Jagoda odniosła również spory sukces w konkurencji kata kadetek, w której to uplasowała się na 4 miejscu. Świetny start odnotowała Alicja Szumilas, która na wielickim tatami zaprezentowała wysoki poziom i po bardzo dobrych walkach zdobyła brązowy medal w kumite młodziczek. Gdyby nie błąd sędziów, to Alicja miała spore szanse na lepszą lokatę, może nawet na złoto.
Polecamy: Tymbarscy Strzelcy włączyli się w akcję sprzątania Beskidu Wyspowego
Bardzo dobry start odnotował Wiktor Stochel, który w kumite młodzików wywalczył brązowy medal. Wiktor w drodze do strefy medalowej stoczył dwa pojedynki, które rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem. Dopiero w walce o wejście do finału Wiktor musiał uznać wyższość swojego rywala. Ostatni medal w konkurencji kumite przypadł w udziale Kacprowi Abramowi, który w kumite juniorów -65 wywalczył brązowy medal.
Warto podkreślić, że turniej w Wieliczce odbywał się nie według przepisów Polskiego Związku Karate, lecz według przepisów międzynarodowych, co oznacza, że zawodnicy w kategoriach wiekowych junior młodszy i junior walczyli bez ochraniaczy tułowia tzw. hogo. Jak na pierwszy start w tej formule Kacper Abram zaprezentował się naprawdę dobrze. Pozostałe medale przypadły w udziale zawodnikom, którzy rywalizowali w konkurencji kata. A są to: Magdalena Szewczyk srebrny medal w kata dziewcząt 8-9 lat, Krystian Kądziołka brązowy medal w kata chłopców 6-7 lat i Patryk Kądziołka brązowy medal w kata młodzików.
Członkowie i zawodnicy ARS Klub Kyokushinkai składają podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie firmom JONIEC, PDM LIMDROG i PAK-FOL oraz Burmistrzowi Miasta Limanowa Panu Władysławowi Bieda. Dziękujemy!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
[gallery ids=18761,18762,18763,18764,18765,18766,18767,18768,18769]
Autor: Start