Masz ukończone 16 lat i ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom regionu? Nie czekaj i już dziś zgłoś swój projekt w 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To łatwiejsze niż myślisz, liczy się przede wszystkim kreatywność i odrobina chęci. Na Wasze pomysły czekamy jeszcze tylko do 6 czerwca. Do zagospodarowania jest aż 8 mln zł!

Trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego wystartowała pełną parą. Do 24 maja trwały w warsztaty z pisania zadań do BO, a jeszcze tylko do 6 czerwca, składać można rzeczywiste projekty, które wkrótce odmienią nasze najbliższe otoczenie.

Zobacz także: Zostałeś rodzicem? Już możesz zarejestrować dziecko bez wychodzenia z domu! [Wideo]

-Za nami dwie niezwykle udane odsłony Budżetu Obywatelskiego. Dziś startujemy z nową energią i liczymy na kolejne świetne pomysły naszych mieszkańców. Nie dajcie nam długo czekać i już teraz składajcie swoje zadania. To naprawdę bardzo proste! Nie trzeba być zameldowanym w województwie czy działać w organizacji pozarządowej, liczy się przede wszystkim pomysł i to, by przelać go na papier. W razie kłopotów i z tym Wam pomożemy- zachęca Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego

By możliwie jak najbardziej ułatwić mieszkańcom składanie zadań, w tym roku mogli oni skorzystać z pomocy doświadczonych pracowników UMWM, którzy w późniejszych etapach będą oceniać projekty pod kątem formalnym. Dodatkowo do dyspozycji autorów projektów oddano formularz internetowy dostępny on-line na stronie bo.malopolska.pl. Warto z niego skorzystać, by uniknąć błędów i zdecydowanie zwiększyć szansę zadania na przejście etapu formalno-prawnego. Formularz sprawdza m.in. czy wszystkie pola zostały prawidłowo wypełnione, zlicza kosztorys projektu i sprawdza, czy kwoty nie zostały przekroczone. Zadanie zgłoszone elektronicznie należy wydrukować, podpisać i w formie papierowej wraz z listą poparcia zanieść lub przesłać do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub jednej z agend placówki.

Tak samo jak w ubiegłym roku mieszkańcy województwa, którzy ukończyli 16 rok życia mogą zgłosić dwa typy zadań – małe i/lub duże. Zadanie małe musi dotyczyć danego powiatu lub miasta Kraków, a jego wartość mieść się w granicach od 50 tys. zł do 100 tys. zł. Do dużych natomiast zaliczone zostaną projekty zaplanowane dla co najmniej 2 powiatów położonych w danym subregionie lub Krakowie, których wartość nie jest niższa niż 100 tys. zł i wyższa niż 400 tys. Aby zgłosić zadanie małe wystarczy zebrać 30 podpisów poparcia, zadanie duże wymaga aprobaty i podpisu 60-ciu Małopolan. Ważne, by nie przegapić terminu i do 6 czerwca złożyć gotowy projekt.

Zobacz także: Limanowski Głos Profilaktyki, czyli stop uzależnieniom wśród młodych! [Zdjęcia]

Najpóźniej 31 sierpnia poznamy pełną listę zweryfikowanych zadań, na które od 10 września do 5 października swoje głosy oddadzą mieszkańcy regionu. Wyniki głosowania i zwycięskie projekty poznamy natomiast ostatniego dnia listopada.

Wszystkie szczegóły dotyczące 3. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego oraz szczegółowy harmonogram odnaleźć można na stronie www.bo.malopolska.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło/Fot: UM Województwa Małopolskiego