Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało nietypowy prezent na Dzień Dziecka - od 1 czerwca możemy zarejestrować bowiem narodziny dziecka online. Koniec z wizytą w urzędzie. Wystarczy 5 prostych kroków!

Aby zarejestrować dziecko online potrzebny Ci będzie Profil Zaufany i kilka minut wolnego czasu. Jak twierdzi Ministerstwo Cyfryzacji, zdążysz to załatwić podczas krótkiej drzemki Twojego malucha. Na rejestrację nowego członka rodziny masz 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia.

Zobacz także: Dlaczego w przyszłości będziesz mieszkać w dużym mieście? Dr Kudłacz o globalizacji

Jeśli zdecydujesz się na zarejestrowanie dziecka online, przed Tobą 5 prostych kroków:

Krok 1: oświadczasz, że jesteś matką/ojcem dziecka Krok 2: sprawdzasz poprawność swoich danych, wprowadzasz dane drugiego rodzica Krok 3: wpisujesz dane dziecka Krok 4: wybierasz adres zameldowania dziecka i sposób, w który chcesz odebrać dokumenty (elektronicznie - skrzynka na ePUAP, osobiście, poczta tradycyjna) Krok 5: podgląd wniosku i... podpis (Profilem Zaufanym).

Zobacz także: Powiat otrzymał dodatkową promesę na odbudowę mostu w Owieczce [Zdjęcia]

Odpis aktu urodzenia, w zależności od wybranej przez Ciebie opcji, zostanie przesłany w wersji papierowej lub elektronicznej. Razem z nim otrzymasz powiadomienie o nadanym numerze PESEL oraz zaświadczenie o zameldowaniu.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Źródło, wideo: Ministerstwo Cyfryzacji