– Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na świętowanie jubileuszu niż Dobra. Z Dobrej bowiem możemy tylko dążyć ku lepszemu – żartował biskup Stanisław Salaterski w wygłaszanej homilii 5 maja w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej podczas Jubileuszu 25- lecia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej w Gminie Dobra.

Zobacz także: OSP Wilkowisko może pochwalić się nowym samochodem!

5 maja Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej świętowało swoje 25-lecie. W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy SRK DT oraz licznie zaproszeni goście m.in. Starosta Limanowski Jan Puchała. Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej. Eucharystii przewodniczył biskup Stanisław Salaterski.

– Któż, jak nie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich powinno wpisać się w sposób znaczący w jego działania, postanowienia i poszukiwania? – mówił biskup, wyznaczając niejako zadanie dla stowarzyszenia na najbliższe lata.

Jan Palki

Podczas jubileuszowej uroczystości bp Salaterski zasłużonym osobom wręczył medale „W Służbie Rodzinie”, nadane przez SRK DT. Otrzymali: je ks. prał. Stanisław Dudka, ks. prał. Eugeniusz Szymczak, ks. prał. Antoni Mikrut, Jan Palki z Dobrej, Zofia Mądel z Tarnowa, Maria i Grzegorz Potoczkowie z Grybowa oraz Anna i Józef Kiełbasowie z Grybowa.

Słowa uznania dla działalności Stowarzyszenia przekazał również Jan Puchała Starosta Limanowski – Przez 25 lat udało się Państwu pomóc wielu potrzebującym oraz podjąć wiele działań, które mają na celu pomoc rodzicom. Cieszę się, że podtrzymują Państwo katolickie zwyczaje i przekazują je najmłodszym pokoleniom. Wasza troska o zachowanie życia ludzkiego od poczęcia oraz właściwe warunki jego rozwoju, zasługują na najwyższe uznanie- mówił, życząc kolejnych sukcesów i wszelkiej pomyślności dla wszystkich osób związanych ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Zobacz także: Pośmiertne odznaczenie dla limanowskiego bohatera w 39 rocznicę śmierci

Warto wiedzieć, że Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działa w 42 parafiach diecezji tarnowskiej. Zrzesza łącznie 700 osób. Dobrzański oddział, wraz z oddziałem przy parafii Koszyce Wielkie, jest jednym z najwcześniej utworzonych oddziałów. Oddziały te mogą się pochwalić również najdłużej urzędującymi prezesami - Bogdanem Wielkiewiczem (25 lat prezesuje oddziałowi w Koszycach) i Janem Palki (prezes oddziału w Dobrej od 24 lat). Na początku działalności SRK DT powstały w sumie 23 oddziały, w których zrzeszone były 693 osoby.

- Cieszymy się ogromnie, że tak piękny jubileusz mógł odbyć się właśnie w naszej parafii. Niech wszystkie dobre słowa, podziękowania i gratulacje, które padły tutaj dzisiaj z ust zaproszonych gości będą dla nas, członków stowarzyszenia, motywacją do dalszych działań i troski o rodziny naszej diecezji – mówi Jan Palki, prezes dobrzańskiego oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Dobrej

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. A. Cieślik