Od 2002 roku strażacy mogą oficjalnie świętować swój dzień. Z tego powodu, w pierwszych dniach maja na limanowskim rynku miały miejsce Miejskie Obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości dwóch strażaków ochotników dostało odznaczenie „Przyjaciel Miasta Limanowa”.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Limanowskiej Bazylice. Dalsza część obchodów miała miejsce na płycie rynku, gdzie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych Limanowianin in">Limanowa i Łososina Górna zaprezentowali swoje strażackie umiejętności i sprzęt ratowniczo- gaśniczy. Obchody Miejskiego Dnia Strażaka były także okazją do złożenia życzeń gratulacji oraz przekazania wyrazów uznania dla osób zasłużonych.

osp limanowa

Zobacz także: Limanowianin in">Limanowa promowana nawet za oceanem. Jak? Zobaczcie sami!

Odznaczenie „Przyjaciel Miasta Limanowa” powędrowało w ręce strażaków ochotników: dh Zdzisława Twaroga z OSP Limanowianin in">Limanowa i dr Pawła Michury z OSP Łososina Górna. Przyznane odznaczenia to dowód uznania za wieloletnią służbę w szeregach oraz zaangażowanie w ratowanie mienia i osób przed żywiołem.

Podczas uroczystości nie zabrakło słów podziękowań i podziwu dla pracy, jaką codziennie wykonują na rzecz innych strażacy.

- Dziękujemy za odwagę, gotowość do działania o każdej porze dnia oraz za umiejętność poświęcania się dla drugiego człowieka. Niech Wasze jednostki nadal działają w myśl staropolskiej maksymy: “Bogu na chwałę ludziom na pożytek” - mówił podczas wydarzenia Starosta Limanowski Jan Puchała

Zobacz także: Nowy Sącz na liście najbrudniejszych miast w Europie. Nie ma się czym chwalić?

osp limanowa

Bezpośrednio po części oficjalnej odbył się pokaz akcji ratowniczo-gaśniczej z wykorzystaniem sprzętu strażackiego. Podczas pokazu strażacy zademonstrowali sposoby ratowania osób uwięzionych w pojazdach oraz prawidłowe czynności podejmowane w celu udzielania im pierwszej pomocy. W ćwiczeniach brały udział zastępy straży z OSP Limanowa, OSP Łososina Górna.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,Fot. UM Limanowa