Czy Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku zostanie nadane imię kpt. Tadeusza Paolone? Propozycja ta jest inicjatywą tymbarskiego Strzelca. Trwają właśnie konsultacje społeczne. Mieszkańcy mogą się wypowiadać do 30 czerwca.

Od 5 do 30 czerwca trwają konsultacje społeczne w gminie Tymbark, których przedmiotem jest inicjatywa nadania imienia kpt. Tadedusza Paolone Gminnej Bibliotece w Tymbarku. Od mieszkańców gminy w dużej mierze zależy ostateczna decyzja.

Zobacz także: Żart o limanowskich policjantach okazał się nieprawdą. Sprawcom grozi nawet rok więzienia!

Mieszkańcy gminy Tymbark swoją opinię mogą wyrażać poprzez sondaż internetowy, wysyłając maila na adres urzędu. W mailu należy zawrzeć informację o tym, czy popiera się inicjatywę, a jeśli nie - można wskazać inną propozycję i wrazić swoją opinię.

Zobacz także: Możliwe burze z gradem i wiatr do 100 km/h. Nie daj się zwieść porannemu słońcu!

Decyzja w sprawie nadania nazwy kpt. Tadeusza Paolone bibliotece będzie podjęta przez radę gminy w formie uchwały, a przeprowadzone konsultacje będą stanowić dla radnych opinię podczas głosowania nad przyjęciem uchwały.

Przypomnijmy, że kpt. Tadeusz Paolone to patron tymbarskich Strzelców. Patriota, który oddał swoje życie za Ojczyznę. Urodził się w Piekiełku 23 lipca 1909 roku. Zmarł tragicznie rozstrzelany w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu 11 października 1943 roku.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.