Wczoraj, 17 października, w Starostwie Powiatowym odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Rady Powiatu Limanowskiego. Radni podsumowali kadencję, a spotkanie rozpoczęła Msza Św. w limanowskiej bazylice.

Podsumowania czteroletniej kadencji Zarządu Powiatu dokonał Starosta Limanowski Jan Puchała, charakteryzując wykonywane inwestycje. Zarząd Powiatu podczas mijającej kadencji obradował aż 240 razy.

-Dzisiejsza sesja to wyjątkowe spotkanie, będące czasem podsumowań tego co ja jako starosta, zarząd powiatu oraz rada powiatu zrobiliśmy przez ten czas. W mojej ocenie czteroletnia kadencja była czasem pełnym wyzwań, często trudności, ale co ważne czasem działań w zdecydowanej większości zakończonych sukcesem. Zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć, które wpłynęły na rozwój naszego powiatu. Zmiany jakie zaszły i nadal trwają w powiecie limanowskim widoczne są we wszystkich dziedzinach życia, a szczególnie w służbie zdrowia, szkolnictwie, turystyce czy inwestycjach drogowych - mówił podczas podsumowania Starosta Limanowski Jan Puchała

Polecamy: Kamionka Mała: 19-latek wjechał do koryta rzeki

Słowa podziękowania Starosta Limanowski skierował także do Przewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego Tomasza Krupińskiego, który w nadchodzących wyborach samorządowych nie będzie ubiegał się o reelekcję. Przypominając sylwetkę radnego złożył również podziękowania:

-W imieniu Zarządu i Radnych Powiatu Limanowskiego składamy wyrazy podziękowania za dotychczasową współpracę w Radzie Powiatu Limanowskiego. Dziękujemy za wsparcie merytoryczne, jak również zawsze otwartą na pomoc, koleżeńską postawę. Jesteśmy przekonani, że możliwość wspólnego działania, na długo pozostanie w naszej pamięci i wzbogaci nasze dotychczasowe doświadczenie. Należy przyznać, że dzięki swojej postawie i wiedzy przyczynił się Pan do uskutecznienia wielu inwestycji, służących dobru społeczeństwa oraz rozwojowi powiatu za co serdecznie dziękujemy - mówił

Pracę rady powiatu podsumował także jej przewodniczący Tomasz Krupiński. W ciągu czteroletniej kadencji Rada Powiatu Limanowskiego obradowała, nie licząc wczorajszego posiedzenia, 28 razy. W tym czasie radni podjęli 297 uchwał oraz złożyli 58 interpelacji, wniosków i zapytań.

Polecamy: Rekordowe wpływy ze składek – ile na rachunkach ZUS?

Dotychczasowy Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Tomasz Krupiński podsumował także swoją 20-letnią pracę w samorządzie. Oprócz podsumowania swojej pracy w radzie powiatu skierował również podziękowania do m.in. członków zarządu, radnych powiatu, radnych komitetu "Działajmy Wspólnie" czy dyrektorom, pracownikom urzędu i mieszkańcom. Zapewnił również, że nadal pozostanie aktywny zawodowo, a swój wolny czas poświęci rodzinie.

-Drodzy Państwo, większość z Was wie, że kończę swoją pracę w samorządzie powiatowym i czuje się zobowiązany, po 20-stu latach pracy w Radzie Powiatu Limanowskiego pokrótce podsumować swoje działania. Podejmując pracę jako rady powiatu kierowałem się mottem "Wśród ludzi i dla ludzi", a na przełomie poszczególnych kadencji miałem sposobność współkształtować sposoby i kierunki działań samorządu powiatowego, ulegające oczywiście ewolucji na przestrzeni lat i kadencji - mówił Tomasz Krupiński

Zgodnie z porządkiem obrad, podczas sesji radni podjęli także uchwały dotyczące m.in. zmian w budżecie 2018 czy przyjęcia rezolucji dotyczącej poparcia planowanej budowy nowej linii kolejowej Podłęże-Szczyrzyc-Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizację istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka-Nowy Sącz.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

[gallery ids="9344,9345,9346,9347,9348,9349,9350,9351,9352,9353,9354,9356,9357,9366,9367,9368,9369,9371,9373,9376,9379,9381,9382,9386,9389,9390"]