17 października b.r. uroczyście otwarto jeden z najnowocześniejszych w Europie obiektów szkoleniowych dla młodych skoczków – skocznię w Chochołowie.

W inauguracyjnych skokach rozegranych na nowym obiekcie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Mszana Dolna: Jan Sławecki z kl. 4 i Miłosz Malarz z kl. 3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej, Emilia Antosz z kl. 1 Szkoły Podstawowej w Glisnem oraz Jakub Kościelniak z kl. 2 Szkoły Podstawowej w Rabie Niżnej.

Młodzi Zagórzanie trenują skoki narciarskie pod okiem wielokrotnego Mistrza Polski w kombinacji Norweskiej, Kazimierza Bafii. Taka sytuacja jest wynikiem porozumienia między KS Chochołów i UKS Gorce Raba Niżna. Treningi młodych skoczków z terenu Gminy Mszana Dolna sfinansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu KLUB. Wszyscy czworo startują już w szkolnej lidze narciarskiej.

Uroczystość otwarcia nowego obiektu treningowego swoją obecnością zaszczycili m. in. parlamentarzyści, duchowni, samorządowcy oraz sportowcy, a wśród nich Adam Małysz.

Robert Sławecki

autor publikacji: UG Mszana Dolna