Powiat limanowski ma swoją mobilną aplikację. To obowiązkowa pozycja w telefonie każdego miłośnika naszego regionu. Zobacz, co możesz dzięki niej zyskać!

Aplikacja mobilna wykonana została w ramach mikroprojektu „Cyfrowe dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina”. Prezentacja atrakcji turystycznych, prezentacja szlaków turystycznych, prezentacja twórców rzemiosła i innych artystów, prezentacja produktów lokalnych, zakładki: planner, ludzie, produkty lokalne, portale społecznościowe, audio przewodnik, mechanizm notyfikacji, skaner kodów QR, prognoza pogody, infrastruktura czy baza turystyczna to tylko niektóre z informacji, jakie można uzyskać dzięki transgranicznemu przewodnikowi po powiecie limanowskim i Dolnym Kubinie.

W aplikację zostały wgrane także 4 transgraniczne questy turystyczne – zagadki turystyczne po powiecie limanowskim i Dolnym Kubinie w formie interaktywnej gry terenowej.

W ramach projektu zamontowano także 50 beaconów w powiecie limanowskim i Dolnym Kubinie – innowacyjne nadajniki przy atrakcjach turystycznych za pośrednictwem których przy pomocy systemu bluetooth będą rozsyłane przez wykonaną aplikację treści turystyczne do turystów przebywających w powiecie limanowskim i Dolnym Kubinie.

Nowością są także google cardboards tj. okulary do odtwarzania wirtualnych treści turystycznych, w tym panoram sferycznych. Wykonano 10 takich panoram, które zostały wgrane w aplikację. Można je obejrzeć za pomocą okularów Google cardboards. Mechanizm ten działa w oparciu na konstrukcji aparatu do oglądania obrazów przestrzennych, wykorzystując stereoskopowy obraz wyświetlany za pomocą smartfona. Umożliwiają one oglądanie panoram sferycznych oraz spacerów wirtualnych dostarczając dodatkową moc wrażeń i zabawy. Jest to innowacyjna forma prezentowania treści turystycznych.

Google cardboards dostępne są w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej oraz w Informacji Turystycznej w Dolnym Kubinie.

Chcesz pobrać aplikację na swój telefon? Dostępna jest wersja na system Android oraz iOS.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej