Już po raz szósty odbyło się Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”, czyli ortograficzne zmagania uczniów z historią w tle. Tym razem w konkursie brali udział uczniowe aż z sześciu województw!

W wydarzenie to zaangażowały się także szkoły z naszego regionu, w tym uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Jurkowie. W konkursie wzięło udział łącznie 29 uczniów, reprezentujących klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. W zeszłorocznej, 5. edycji konkursu, jedna z uczennic tejże szkoły zdobyła tytuł laureata konkursu.

Polecamy: Limanowski policjant reprezentantem Małopolski w ogólnopolskim konkursie

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny.Zaś rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Organizatorami konkursu jest Fundacja „Zawsze warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów.

Polecamy: Na mężczyznę w wykopie osunęła się ziemia. Niestety, nie udało się go uratować

Ortograficzne zmagania, dzięki niepodległościowemu charakterowi, stają się swego rodzaju żywą lekcją historii. Inicjatywa ta cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy testują własne umiejętności. W zeszłorocznej 5. edycji wzięło udział łącznie aż 10 073 uczniów z 490 szkół województwa małopolskiego.

Uczniowie, którzy osiągną najlepsze wyniki, będą walczyć w finale, w ramach poszczególnych województw. Rywalizacja na wojewódzkim szczeblu już 7 listopada!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., fot. ZPO Jurków