Już wkrótce rynek w Skrzydlnej, małej miejscowości w gminie Dobra, ma szansę zyskać nowy blask i być miejscem bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców.

Wszystko za sprawą projektu, na który gmina Dobra otrzymała 500 tys. złotych dofinansowania. Zadanie pn.„Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Skrzydlna" ma na celu podniesienie jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru.

Polecamy: Wjechała na "krajówce" do rowu. Miała 2,3 promile alkoholu!

Wniosek pozytywnie przeszedł kolejne etapy oceny i w ostateczności znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania. Całkowity koszt planowanej inwestycji to blisko milion złotych.

Polecamy: Dobra czy najlepsza? Gmina w pierwszej dziesiątce rankingu Rzeczpospolitej [zdjęcia]

Co będzie wykonane w ramach projektu? Planowane jest zagospodarowanie placu rynku w Skrzydlnej poprzez m.in. budowę chodnika, przebudowę parkingu, zjazdów, sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia oraz montażu wiaty przystankowej wyposażonej w instalację fotowoltaiczną.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.