Po raz kolejny nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury z rąk Bolesława Żaby, Wójta Gminy Mszana Dolna, odebrał Krystian Kubowicz, wokalista z Kasiny Wielkiej.

Tym razem gospodarz gminy docenił sukcesy solisty z 2017 roku. Gratulacje uhonorowanemu kasinianinowi złożyły również Aleksandra Kania – Przewodnicząca Rady Gminy Mszana Dolna oraz Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta.

Polecamy: 25-lecie reaktywacji ZS Strzelec Tymbark – zobacz ten Jubileusz! [zdjęcia]

Krystian Kubowicz to utalentowany wokalista. Jest uczniem Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej; ćwiczy pod okiem Katarzyny Godzisz i Soni Lachowolskiej. Jest solistą z bogatym repertuarem artystycznym. Prezentuje go na wielu festiwalach w kraju i za granicą. W ciągu całego roku bierze udział w przeglądach i konkursach zdobywając wieje nagród i wyróżnień, a tym samym promując Gminę Mszana Dolna.

Polecamy: Zmarła Anna Czeczótka – wychowawczyni wielu pokoleń limanowskiej młodzieży

Do najważniejszych osiągnięć Krystiana Kubowicza w 2017 roku należą:

  • tytuł Laureata I stopnia w XV Międzynarodowym Festiwalu INTERSHOW – Konkursu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu Stowarzyszenia Twórczego MEDEFIK (Nowy Targ, 4-9.01.2017r.)
  • III nagroda w IV Sądeckich Konfrontacjach Artystycznych Talentów SKAT (Nowy Sącz 11-12.05.2017r.)
  • II miejsce w XXV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „My-XXI wiek” 2017 (22.08.2017r.)
  • I nagroda Konkursu Piosenki Europejskiej organizowanego w ramach XXII Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” - Monachium 2017 (15.09.2017r.)
  • tytuł Laureata Koncertu Finałowego Festiwalu Piosenki Młodych Artystów RYTM GLIWICE (28.10.2017r.)
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. UG Mszana Dolna