Uroczystą sesją w dniu 29 września Radni Mszany Dolnej, uczcili Święto Patrona Miasta - Michała Archanioła.

Wcześniej w kościele p.w. Św. Michała Archanioła odprawiona została msza św. w intencji mieszkańców miasta oraz Burmistrza i Radnych, w podziękowaniu za minioną kadencję.

Polecamy: Zmarła Anna Czeczótka – wychowawczyni wielu pokoleń limanowskiej młodzieży

Msza św. koncelebrowana była przez dwóch księży proboszczów parafii – Ks. Jerzego Raźnego i Ks. Tadeusza Mrowca oraz Ks. Zdzisława Balona – Honorowego Obywatela Miasta, Ks. Jana Zająca ze Śnieżnicy i ks. dr Jana Nowaka. Podczas nabożeństwa zostały także przekazane relikwie błogosławionego Ks. Władysława Bukowińskiego, które na stałe pozostaną w mszańskiej parafii.

Kolejnym punktem uroczystości była sesja, która była okazją do podsumowań i podziękowań. Otwierając wyjątkową sesję Przewodnicząca Rady Miasta przypomniała historię związaną z patronem, przedstawiła Honorowych Obywateli Miasta oraz poprosiła obecnych na sali księży proboszczów o wspólne odmówienie modlitwy do Św. Michała Archanioła.

Polecamy: Gdzie w tym tygodniu wyłączą prąd? Lista jest długa!

O najważniejszych inwestycjach i dokonaniach przypomniał Burmistrz Józef Kowalczyk. Podziękował Radnym i Dyrektorom Jednostek za pracę na rzecz rozwoju miasta, podkreślając zgodne podejmowanie uchwał związanych z miejskimi inwestycjami.

Na zakończenie pamiątkowe podziękowania za pracę w VII kadencji wszystkim Radnym wręczyła Przewodnicząca Rady Miasta.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot. UM Mszana Dolna