W Gminie Tymbarku oddano do użytku mieszkańców dwie nowo wyremontowane drogi osiedlowe "Sołtystwo" i "Szewczykówka". Koszt obydwóch inwestycji to 400 tys. złotych.

Mieszkańcy gminy Tymbark już przed zimą będą mogli korzystać z dwóch wyremontowanych dróg osiedlowych. W Podłopieniu dobiegła końca modernizacja drogi "Szewczykówka". Inwestycja polegała na demontażu płyt betonowych i ułożeniu nowej nawierzchni asfaltowej. Koszt realizacji zadania to ponad 85 000 zł.

Polecamy: Zmarła Anna Czeczótka. Wychowawczyni wielu pokoleń limanowskiej młodzieży

Natomiast w Tymbarku zakończył się remont drogi gminnej Sołtystwo, łączącej Tymbark z drogą krajową w Zamieściu. Zakres zadania obejmował ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej, ułożenie korytek oraz remont odwodnienia i poboczy na odcinku długości około 1 km.

droga-tymbark-limanowianin

Polecamy: Gdzie w tym tygodniu wyłączą prąd? Lista jest długa!

Na wykonanie w/w zadania Gmina Tymbark pozyskała dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej w wysokości 217 tys. zł. (koszt całkowity zadania to 316 tys. złotych).

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zdj: UG Tymbark