Nowa miłość i piękna zdrada - tym jednym metaforycznym zdaniem można podsumować podwójny wernisaż prac Oleksandry Krupskie i Aleksandra Majerskiego w limanowskim muzeum.

W piątek, 21 września, w Dworze Marsów zostały oficjalnie otwarte dwie wystawy artystyczne: „Akwarelowy Świat” Oleksandry Krupskiej i „Malarsko Rysunkowe Impresje…” Aleksandra Majerskiego. O godz. 17.00 Magdalena Urbaniec Dyrektor Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej przywitała przybyłych gości. W tym gronie nie zabrakło przedstawicieli limanowskiego środowiska artystycznego oraz młodych pasjonatów sztuki, którzy dopiero kształtują swoje gusty estetyczne.

Polecamy: Remonty dobiegły końca. Ważna dla gminy inwestycja za blisko 500 tys. zł zakończona! [zdjęcia]

Tradycyjnie, głos przede wszystkim zabrali główni bohaterzy wydarzenia – okazało się, że dla pochodzącej z Ukrainy Oleksandry Krupskiej wystawa w limanowskim muzeum jest debiutem artystycznym. Pomimo lat spędzonych w szkole artystycznej w dzieciństwie, wybrała zawód geologa i dopiero 3 lata temu sięgnęła po pędzel by zmierzyć się z obrazami, które miała w głowie. Nowa miłość pochłonęła ją i widać to w każdym pociągnięciu pędzla, w walorach kolorystycznych, niuansach barwnych oraz w pieczołowicie odmalowywanym za pomocą akwareli świecie natury.

Z kolei Aleksander Majerski, znany głównie jako artysta-rzeźbiarz, zdecydował się zaprezentować po raz pierwszy, szerszemu gronu widzów, swoją twórczość malarską i rysunkową. W czasie swojego wystąpienia, zarysował barwne losy swojej rodziny i dostrzegł w tych skomplikowanych losach powód dla którego jego dzieł są niczym nieprzenikniony gąszcz, gdzie pośród mnóstwa linii, kreowanych wszechświatów skryta jest treść, skryta jest jakaś prawda o artyście. W czasie rozpoczętej wczoraj dyskusji na temat genezy twórczości Aleksandra Majerskiego padło żartobliwe stwierdzenie o zdradzie rzeźbiarstwa na rzecz malarstwa. Jednak spoglądając na obrazy Aleksandra Majerskiego, można dojść do wniosku, że zdrada ta przybrała piękną formę.

Polecamy: Jesień przywitała nas bardzo silnym wiatrem. To jeszcze nie koniec!

Wszyscy z niemałą przyjemnością zaangażowali się w ożywione dyskusje na temat istoty sztuki, osobistego przeżycia estetycznego oraz wielu innych zagadnień artystycznych. Co kryją w takim razie obrazy Oleksandry Krupskiej i Aleksandra Majerskiego? Na to pytanie każdy powinien sam odpowiedzieć, po obejrzeniu wystaw, bo sztuka to rzecz bardzo indywidualna.

Obie wystawy można oglądać w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej przy ul. Józefa Marka 13 w Limanowej do 21 października. Serdecznie zapraszamy!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Autor: Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej