Świetna wiadomość dla biegaczy, rowerzystów górskich i amatorów narciarstwa biegowego: góra Mogielica w Powiecie Limanowskim będzie miała nowe oznakowanie szlaku przeznaczonego dla początkujących i średniozaawansowanych amatorów turystyki aktywnej.

Fundacja Run Vegan w ramach akcji -Małopolskie Szlaki Turystyki Aktywnej – wykonała oznakowanie trasy wielofunkcyjnej “Zalesie” o dystansie 5,5 km. W piątek w ośrodku w Zalesiu odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Małopolskie Szlaki Turystyki Aktywnej, w którym wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego oraz zaproszeni goście.

Spotkanie to było okazją do rozmów na temat organizowanych na terenie Powiatu Limanowskiego imprez sportowych, tras rekreacyjno – sportowych na Mogielicy. Dodatkowo Paweł Tokarczyk – Zastępca WPPiP przedstawił uczestnikom spotkania, dotychczasowe zrealizowane działania na trasach, a także przybliżył projekty turystyczne które są obecnie realizowane m.in. Rozbudowa szlaków wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica i szlaków łącznikowych w Gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i Mieście Limanowianin in">Limanowa wraz z ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec, który będzie obejmował realizację nowych tras rowerowych i szlaków pieszych o długości 24,555 km oraz odnowienie istniejących szlaków poprzez ich oznakowanie na odcinku 16,333 km.

Polecamy: Spłonęła suszarnia owoców. Milion złotych strat i ośmiogodzinna akcja [zdjęcia]

Warto przypomnieć, że zarówno trasa “Zalesie” jak i „Mogielica” są całosezonowe, pełnią funkcję trasy narciarskiej zimą, a rowerowej, biegowej, pieszej, nordic walking i innych latem. W związku z nową odsłoną nie będą na niej umieszczane oznakowania danej dyscypliny, a odpowiednie znaki wskazujące trasę i kierunek znajdą się na skrzyżowaniach oraz przy zakrętach. Trasa zostanie również oznaczona co 1 km.

W ramach projektu opracowano także opis szlaku, mapę wraz z profilem trasy oraz informacje przyrodnicze, zdjęcia i panoramy z opisem. Panoramy z opisem informacji przyrodniczych znajdą się na dwóch tablicach informacyjnych, które staną w punkcie startu oraz przy istniejącej wiacie turystycznej na ok. 3 kilometrze trasy. Dzięki tej inicjatywie trasa będzie dostępna również wiosną, latem i jesienią.

Polecamy: Zmarła najstarsza mieszkanka nie tylko gminy, ale i powiatu. Miała 105 lat!

Projekt realizuje Fundacja Run Vegan przy współpracy z Powiatem Limanowskim w ramach swoich działań statutowych.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: Starostwo Limanowa