We wtorek, 18 września, gmina Słopnice otrzymała 250 tys. złotych dofinansowania w ramach dotacji PONE. Dzięki dofinansowaniu możliwa będzie realizacja zadania pn. „Wymiana nieekologicznych źródeł ciepła w indywidualnych budynkach mieszkalnych w Gminie Słopnice”.

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie została podpisana umowa z Gminą Słopnice o dofinansowanie zadania pn. „Wymiana nieekologicznych źródeł ciepła w indywidualnych budynkach mieszkalnych w Gminie Słopnice” w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” edycja 2018.

Polecamy: Pożar samochodu z galanterią skórzaną. Straty to ok. 50 tys. złotych [zdjęcia]

Dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu w Krakowie w postaci dotacji wynosi 250.000,00 zł, koszt kwalifikowany zadania – 500.000,00 zł.

W ramach inwestycji wymienionych zostanie 36 sztuk nieekologicznych węglowych źródeł ciepła na nowoczesne kotły gazowe kondensacyjne, co pozwoli na redukcję emisji równoważnej w ilości 16.019,90 kg/rok.

Polecamy: Nawet 2100 złotych dopłaty do opiekunki dla dziecka. Rusza nowy program!

Umowa została podpisana przez Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Krakowie Witolda Kozłowskiego oraz Zastępcę Prezesa – Annę Biedeman-Zaręba. W imieniu Gminy umowę podpisał Wójt – Adam Sołtys przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy – Jana Więcka.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło/fot.: WFOS Kraków