Asp. szt. Tomasz Duszyński z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zajął II miejsce w turnieju dyżurnych województwa małopolskiego 2018 roku. Turniej o miano najlepszego dyżurnego województwa małopolskiego zakończono 12 września. Zobacz szczegóły!

Finał konkursu przeprowadzony został w budynku Komendy Wojewódzkiej. Wzięło w nim udział 22 dyżurnych. Wcześniej na szczeblu powiatowym przeprowadzone zostały eliminacje pierwszego stopnia, które wyłoniły po jednym najlepszym, z każdego powiatu, miasta i komisariatu specjalistycznego naszego województwa.

-Rola dyżurnych jest kluczowa, bowiem to oni przyjmują zawiadomienia o przestępstwie, wysyłają na miejsce patrole i pomagają w rozwiązywaniu interwencji obecnym na miejscu zdarzenia patrolom - informuje limanowska policja

Polecamy: Uwaga, oszuści wyłudzają pieniądze metodą na ZUS. Konsekwencje są przykre

Pierwszą konkurencja był test wiedzy, który składał się z 60 pytań. Zadanie było o tyle trudne, że każda błędnie udzielona odpowiedź skutkowała odjęciem punktu. Istotny był także czas zakończenia egzaminu. Najlepszy w tym zadaniu okazał się podkom. Piotr Lenart z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Drugim etapem konkursu była symulacja pełnienia służby na stanowisku kierowania. Obejmowała ona takie zagadnienia jak: przyjęcie zgłoszenia i zarejestrowanie w systemach policyjnych, kierowanie siłami i środkami oraz dokumentowanie czynności w bazach danych.

Polecamy: Co dalej ze szkołą w Szczyrzycu? Radni podjęli uchwałę intencyjną

Ocenie podlegało przyjęcie informacji uzupełniających, inicjowanie działań po przyjęciu zgłoszenia, zapewnienie właściwego obiegu informacji o zaistniałym zdarzeniu, współdziałanie z dyżurnymi innych jednostek, znajomość obsługi narzędzi i urządzeń znajdujących się na stanowisku kierowania.

Zwycięzcą konkursu w kwalifikacji generalnej został asp. sztab. Waldemar Budzik z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, na drugim miejscu znalazł się asp. szt. Tomasz Duszyński z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, a na trzecim dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie nadkom. Andrzej Kowalski. Nagrody najlepszym wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Paweł Dzierżak oraz Naczelnik Sztabu Policji mł.insp. Jacek Górecki.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., źródło: KWP Kraków