Program Czyste Powietrze to rządowa propozycja, zakładająca dotacje na wymianę kotłów i termomodernizację budynków. Zobacz jakie są szczegóły programu, w ramach którego, 18 września odbędzie się spotkanie w Łukowicy.

-Celem programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te mają na celu wspomaganie ochrony środowiska oraz jednocześnie zwiększenie domowego budżetu, dzięki oszczędnościom finansowym - mówi poseł na sejm RP Wiesław Janczyk

Polecamy: Uwaga, oszuści wyłudzają pieniądze metodą na ZUS. Konsekwencje są przykre

Rządowy program przewiduje dotacje i pożyczki, udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączny budżet programu wynosi aż 103 mld zł, z czego 63,3 mld zł to dotacje, a 39,7 mld zł pożyczki zwrotne.

Kto może skorzystać z programu Czyste Powietrze?

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Polecamy: Co dalej ze szkołą w Szczyrzycu? Radni powiatu podjęli uchwałę intencyjną

Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych programem Czyste Powietrze odbędzie się 18 września o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowicy.

Podczas spotkania omówiony zostanie zakres dofinansowania nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.