Parafianie z Tymbarku w niedzielę 9 września mieli okazję do świętowania nie tylko odpustu ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas uroczystej sumy odpustowej za jubileusze kapłaństwa dziękowali kapłani na czele z proboszczem parafii Tymbark księdzem Janem Banachem.

Uroczystość odpustowa w parafii to okazja do dziękowania i modlitwy za kapłanów szczególnie świętujących jubileusze kapłańskie. Parafianie w Tymbarku podczas sumy odpustowej ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny dziękowali za dar kapłaństwa czterech księży.

Jan-puchała

W tym roku w Tymbarku 25 lat posługi kapłańskiej obchodził ksiądz doktor Jan Banach, od 2016 roku proboszcz parafii Tymbark i dziekan dekanatu Tymbark. Ksiądz jubilat święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Ksiądz Jan pochodzi z parafii Lipnica Murowana pod wezwanie św. Andrzeja Apostoła. Pełnił funkcję Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Tarnowie.

Polecamy: W kuchni zapalił się olej. Udało się uniknąć tragedii!

Jubileusze 60 lat kapłaństwa świętowali kapłani ksiądz prałat Franciszek Malarz, ksiądz prałat Stanisław Pasyk oraz ksiądz prałat Stefan Duda. Wszyscy trzej jubilacie wywodzący się z parafii Tymbark, urodzeni 1935 roku, w 1958 roku przyjęli święcenia kapłańskie.

Ksiądz prałat Franciszek Malarz, obecnie posługujący w parafii Podłopień, wstąpił do tarnowskiego seminarium. Posługując w diecezji tarnowskiej, był proboszczem w Wysowej, a przechodząc na emeryturę powrócił w rodzinne strony aktualnie do parafii Podłopień wydzielonej z parafii Tymbark.

Ksiądz prałat Stefan Duda, SC (Zmartwychwstaniec) posługiwał w Zgromadzeniu Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Jako proboszcz posługiwał w parafii pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Gdańsku-Strzyża. W parafii w Gdańsku podjął się budowy kościoła, domu zakonnego jak również domu parafialnego.

Polecamy: Mistrzostwo Małopolski dla naszej młodej amazonki i kolejne sukcesy!

Ksiądz prałat Stanisław Pasyk pracujący w diecezji świdnickiej, przez większość życia kapłańskiego związany z miastem Świdnica, gdzie obecnie posługuje jako emeryt.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zdjęcia Starostwo Limanowa